top of page

Захисники України!... Це ті, ким пишаємось! Ким захоплюємось! Кому вдячні! Безмежно вдячні за стійкість! За силу! Мужність! Героїзм!. Ми дякуємо тим, хто щодня ризикує своїм життям, тим, хто лишив бізнес, кар’єру, друзів, тим, хто відклав на потім свої мрії, тим, хто сьогодні віддає своє здоров’я, хто ціною надзусиль боронить українську землю та щосили жене ворога геть. Про захисників та захисниць говорили зі своїми вихованцями класні керівники та класоводи нашого ліцею під час уроку мужності «Захисник- це звучить гордо» в рамках Декади захисника України «Захищати Вітчизну- то з усіх почестей- честь, то професія в світі така» . Педагоги та учні під час спілкування згадали всіх, хто в різні часи національної історії загинув у боротьбі за свободу та незалежність Батьківщини.

Україна переможе! І це буде підсумком боротьби багатьох поколінь, бо у нас найкращі захисники, найкраща армія світу, котра довела всім, що таке сміливість і що таке боротьба!.

Щорічно у жовтневу пору п`ятикласники нашого ліцею стають частиною великої козацької родини. Не виключенням став і цей рік. В рамках Декади захисника України відбулась урочиста посвята у козаки, до якої діти разом зі своїм класним керівником Боднарчук Н.В. та педагогом- організатором Филюк Н.М. готувалися ще з вересня місяця і чекали цього дня з великим нетерпінням. А саме: знайомилися зі структурою організації, вивчали звичаї та традиції козацького війська. Діти продемонстрували неабиякі спортивні, інтелектуальні , акторські здібності , пройли всі випробування. На завершення свята дали клятву дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами своєї держави. Під оплески присутніх новоприйнятим козачатам було вручено пам’ятні грамоти.Під час дійства п`ятикласники змогли відчути власну причетність до великої історії нашого народу, до потужності і міці славного українського козацтва. Такі заходи, безсумнівно, виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.

Ціна перемог, боротьби за кожен шматочок рідної землі надзвичайно велика – це тисячі життів наших воїнів… Тому, наш обов’язок — бути гідними їхньої пам’яті та їхнього героїзму. Золоті квіти соняхів, виготовлені учнями та їхніми наставниками, розквітли в руках великою силою під час патріотичної акції «Сонях пам’яті» в рамках Декади захисників України, як символ мужності та незламності духу українського народу, символ усвідомлення ціни незалежності, необхідності захисту нашої держави та гідного вшанування пам’яті захисників, котрі загинули в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність. Ми- живі свідки народження Нової історії нашої держави. Пишемо її разом. Знаємо, що наша найголовніша Перемога ще попереду!

«Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе…», - саме цими словами із статуту ООН розпочалася інформаційне досьє для старшокласників, присвячене Міжнародному дню Організації Об’єднаних Націй, організоване вчителькою історії Періг Н.А. Під час заходу ліцеїсти знайшли відповіді на питання: «Що таке ООН? Коли і для чого вона була створена ? Учні ознайомилися з основними напрямками діяльності ООН: мир та безпека, права людини, гуманітарна допомога та розвиток. ООН виникла як «живе втілення надії» на мир та безпеку. Вона здатна покласти край насильству і вкоренити терпимість, сприяти розвитку та забезпечити рівність, захистити права людини й зменшити масштаби бідності на землі.

Незламність по-українськи сьогодні це- готувати їжу для військових, шукати амуніцію, допомагати, тим хто постраждав від війни, чинити інформаційний спротив. А ще- грати концерти при свічках , проводити тренування з футболу під світло фар автомобілів, творити прекрасне. Саме незламність та стійкість нашого народу знайшли своє відображення у мистецьких творах наших ліцеїстів Сковронка Ігоря, Вальків Діани, Сказко Христини- учасників обласної виставки-конкурсу дитячого малюнка"Вільна...Незламна...Прекрасна...Моя Україна!". Кожен малюнок – це дитяча надія, мрія та віра у незалежне, мирне майбутнє. Подібні виставки закладають свій «наріжний камінь» у фундамент нездоланності нашої країни, а участь юних митців допомагає нам вірити в те, що молоде покоління ніколи не залишаться байдужими до долі своєї Батьківщини.

Є дати, які не несуть радості чи піднесення, дати від яких віє смутком, тугою та болем, дати, що змушують замислитись та переоцінити себе та свій погляд на життя і ставлення до нього. У четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років: і тих, хто помер під час цього геноциду, і тих, хто просто дивом пережив цей жах. Сьогодні учні нашого ліцею приєднались до акції «Свіча пам`яті» та переглянули документальні відеофрагменти,, архівні матеріали того часу, вшанували пам’ять жертв безневинно померлих українців хвилиною мовчання під час тематичної години «Голодомор-геноцид: пам’ятаємо». Звертаючись до учнів, директор Липка Н.М. закликала всіх берегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь.

1932-1933 роки - відкрита рана для українського народу, яка нагадує про себе, не давши забути страхіття тих чорних років. Україна не вмерла 90 років тому. Із зерен, захованих у долонях українців, проросла свобода. Жодному злу не під силу сплюндрувати цей врожай. Його захищає наш народ. Хай вічною буде пам’ять про невинних жертв Голодомору!

День Гідності та Свободи - день, коли ми згадуємо про подвиги українського народу, який крізь темні хмари та кайдани бореться за вільне життя, ризикуючи всім. Серця нашого козацького роду охоплені палкою любов'ю до рідної Неньки, тому вони не побоялися навіть вогняної печі, яку довелося подолати у 2004, та згодом у 2013 роках. Для багатьох Революція Гідності вартувала їхнього життя... Для кожного з того часу змінилася історія українського сьогодення. Щорічно у ці дні у нашому закладі ми згадуємо ті трагічні сторінки нашої історії, які не можна забути. Цьогоріч учні, педагоги та випускники ліцею, учні та вчителі музичної школи, представники закладів культури нашої громади долучилися до вечора реквієм "Свобода. Гідність. Незалежність", що відбувся сьогодні у Новосільському будинку культури.

Ми не маємо права забути ці подвиги, бути байдужими і мовчати. Сьогодні ми концентруємо свою увагу на цінностях свободи та гідності, на які має право кожна людина, і посягання на які є справжнім злочином. Кожна людина, незалежно від походження, заслуговує на життя без дискримінації, гноблення та несправедливості. Дякуємо нашим Захисникам, які боронять наш спокій!

З Днем Збройних Сил України!

Дякуємо кожному та кожній, хто боронить нашу країну від ворогів. Шана та вічна памʼять тим, хто віддав своє життя у цій нелегкій боротьбі...

Слава військовим! Ви – міць та сила! Ви - титани!

Завдяки вам ми досі живемо під рідним українським прапором і на СВОЇЙ українській землі!

Краса в хустині нашій споконвічна,

Як і душа, що з піснею жила.

Бо в українок і душа лірична,

У ній багато сонця і тепла.

Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. У ній поєднані стримані кольори та витончені малюнки, яскраві барви та ніжні візерунки, що підкреслюють ніжність та вишуканість Хустка — це не просто клаптик матерії, а частина української культури. Хустка життя, так її називають у народі, бо є нетлінною пам’яттю про наших мам, бабусь, прабабусь — берегинь українського роду. У Всесвітній день хустки в нашому ліцеї дівчата влаштували показ українських хусток . ЛаконічнІ, стримані, стильні та зі смаком, квітчасті шедеври виглядали вишукано, як усе українське!

Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов'язком справжніх чоловіків та мужніх жінок. За плечима військових Збройних Сил України славні традиції предків, великі звитяги козацтва. Сьогодні – це тисячі високопрофесійних солдатів, сержантів, офіцерів та генералів, які мужньо борються з агресором, захищаючи нашу Україну та демонструючи приклади мужності та героїзму. Їхня служба – це справа, яка вимагає високого професіоналізму, особливої відповідальності, принциповості та державницької позиції. Кожен українець у цей непростий для нашої країни час усвідомив, наскільки важливою є міцна, сильна, обороноздатна армія. Як готуються юнаки нашого ліцею до виконання вимог навчально-бойової діяльності, до військової служби-вдалося з`ясувати під час цікавого пізнавально- змагального заходу «Один день у ЗСУ», організований в рамках Тижня Збройних Сил України. Вчитель предмету Захист України Погребецький Л.Ю. разом з юнаками та дівчатами 10-11 класів продемонстрували розпорядок дня військових, у якому передбачений час для проведення ранкової фізичної зарядки, ранкового огляду, ранкового й вечірнього туалету, для навчальних занять, для інструктажу та розводу добового наряду, для зміни спеціального (робочого) одягу, харчування, обслуговування озброєння, бойової та іншої техніки, надання першої домедичної допомоги. Усі учасники команд змагалися завзято, не шкодуючи власних сил. Хтось відкрив у собі нові можливості, а хтось став більш впевнений у собі. Вітаємо переможців- юнаків 11 класу та бажаємо подальших звершень! З вами- Україна буде завжди сильною та нездоланною!

Російська військова агресія згуртувала світ навколо України, а більшість українців перетворила на благодійників. Незважаючи на важкі часи та економічні проблеми, люди активно допомагають військовим та всім людям, які цього потребують. Наші захисники борються за Україну на фронті, а ми повинні не забувати про важливість боротьби та підтримки в тилу.

У нашому ліцеї в рамках Тижня Збройних Сил України пройшов благодійний ярмарок. Діти разом з батьками ретельно готувалися до цього, а тому вразили всіх розмаїттям смачної домашньої випічки. Кожна зібрана гривня буде використана на потреби захисників. Нехай цей внесок на допомогу Героям буде частиною великого добра, яке стане запорукою щасливого майбутнього нашої України.

Дитинство, обпалене війною…

Саме таким воно є для українських дітей через повномасштабне вторгнення російської федерації. Постійні обстріли, руйнування, вимушена евакуація, поранення, смерті - це важко пережити … Найбільше горя і страждань війна завдає дітям - і фізичних, і моральних. Обстріли, руйнування, страшні картини смертей ламають звичну картину буття, прирікають на страх, голод і холод, а часто – на сирітство. В умовах російської агресії проти України, розв’язаної жорстоким і безжальним противником, тема захисту прав громадян дитячого віку набуває особливої актуальності. Адже ворог замахнувся на майбутнє Української держави, її генетичний фонд. Сотні загиблих дітей у Бучі, Маріуполі, Харкові, тисячі покалічених, згвалтованих, позбавлених батьківської опіки, вивезених незаконно за межі України…

Саме про це в нашому ліцеї говорили учасники учнівської конференції «Порушення прав дітей в умовах війни» в рамках Тижня правової освіти та виховання. Вчителька історії та правознавства Періг Н.А. разом зі своїми вихованцями розповіли присутнім про те, що під час війни порушуються всі права дитини: право на життя, право бути з сім’єю і громадою, право на здоров’я, право на розвиток особистості, а також право на турботу і захист.

Воєнне сьогодення особливо загострило проблеми україноцентричного змісту, де краєзнавство виступає вагомим складником сучасних світоглядних орієнтирів в українському суспільстві, головним напрямком патріотизму, бо саме йому належить виховання любові і дбайливого ставлення до рідної землі – своєї «малої батьківщини». Учні 11 класу нашого ліцею разом зі своїм наставником Гурою Л.О. цими днями провели для старшокласників віртуальну подорож Новосільщиною . Під час заходу школярі почули багато невідомих фактів про Нове Село, про історичні події, які відбувалися у нашому краї, відомих людей, котрі жили і творили на теренах колишнього Новосільського району. Цікаві розповіді були доповнені фото та краєзнавчими виданнями наших земляків Гудими А.М. та Шкільняка С.Я. Адже, за словами письменника Володимира Антоновича «Соромно жити в краї і не знати ні самого краю, ні його людності».

«Вони вистояли! Не витримав бетон!» – так в Україні говорять про оборонців Донецького аеропорту. Їх називають «кіборгами», віддаючи належне тій затятості, з якою вони утримували непристосований для оборони об’єкт під постійними обстрілами, відбиваючи атаку за атакою. 242 дні наші українські військові, добровольці, медики та волонтери демонстрували силу, витримку, відданість та жертовність в ім’я правди та волі! Завдячуючи незламному характеру і сталевій волі українські бійці показали справжній приклад самопожертви, спротиву і вірності військовому братерству.

З метою вшанування пам’яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України, 16 січня для учнів нашого ліцею були проведені тематичні бесіди та перегляд і обговорення документальних фільмів про українських кіборгів, які здійснювали оборону Донецького аеропорту.

Тільки наша земля могла народити таких воїнів, мужністю і міццю яких захоплюється світ. Люди з незламною силою волі і духу. Ми дякуємо кожному з них. Близько 500 Захисників за час оборони Донецького аеропорту отримали поранення. Загинуло майже дві сотні. Схиляємо голови перед усіма полеглими воїнами. Вічна їм пам'ять і слава!

Сьогодні боротьба триває. Віримо, що вона буде остаточною – Україна здобуде Перемогу, а ворог більше ніколи не посміє ступити на нашу землю!

Українська мрія - єдність, свобода та незалежність. Серед знаменних дат календаря 22 січня – дата, яка здійснила віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. З метою виховання в підростаючого покоління, глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в ліцеї проведено тематичну гуртівку та організовано фотовиставку «Україна- це ми!». Учні закладу долучилися до поетичного флешмобу «Наша сила в нашій єдності». У поезіях діти оспівували любов до неньки України, її велич і красу.

Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто зараз веде боротьбу з ворогом.

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб!

Події, які переживає народ України ще раз засвідчили, що проголошена у 1991р. державна незалежність потребує постійного захисту, глибокого розуміння та оцінки того, що відбувається навколо нас. Патріотизм сьогодні проявляється не лише в безпосередній боротьбі з ворогом, не тільки в надзвичайних ситуаціях, але є звичайним станом повсякденного життя людини. Громадянська свідомість, гідність та честь, ідеали демократії, добра й справедливості – це ті фактори, які дозволяють українцям протистояти недругам. Ідеї Хартії Вільної людини – фундамент, на якому успішно формуються учні нашого навчального закладу. В рамках Місячника національно-патріотичного виховання для ліцеїстів проведено загальношкільний урок патріотичного виховання «Формування ідеалу українця нової генерації на прикладі життєпису учасників Ініціативної групи Першого грудня». Життя та праця на користь України відомих українських інтелектуалів, про яких розповідали вчителі та учні, стали для школярів яскравим прикладом високої патріотичної свідомості, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності, почуття вірності та любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу.

ЦЕ ГОЛОКОСТ – ВСЬОГО ОДНЕ ЛИШ СЛОВО,

ТА ЙОГО СЕНС – ПЕКУЧИЙ БОЛІ ЖАР,

ВБИВАЛИ ВСІХ!.. СТАРОГО І МАЛОГО,

МАЛО ХТО ЖИТТЯ ПОРЯТУВАВ

Світова спільнота 27 січня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей. Учителька історії Періг Н.А. разом зі своїми вихованцями провели в нашому навчальному закладі історичний калейдоскоп до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Учні переглянули документальні відеоматеріали, поглибили знання про Голокост під час Другої світової війни на території Східної Європи та нашої країни, вшанували пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання. У День пам’яті схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими. Будемо пам’ятати… Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу перемогу..

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас. З цієї нагоди в нашому ліцеї відбулася тематична гуртівка «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ».

Учасники заходу провели невеличкий історичний екскурс у далекі 1917-1918 роки, переглянули відеофрагменти про події того часу, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Подвиг Героїв Крут завжди нагадуватиме нам про мужність і стійкість молодих українських воїнів, силу українського духу. І як би ворог не намагався нас зламати - йому це не вдасться, бо ми, українці, маємо і продовжуємо творити історію Незламності.

Історія запорізького козацтва вписана золотими літерами в багатовіковий літопис українського народу. Українське козацтво виховало плеяду видатних керівників– кошових і гетьманів. Вони впродовж двох віків очолювали народні маси в боротьбі проти польсько-шляхтицького та російського панування в Україні, відважно боролися проти татаро-турецької агресії, яка загрожувала українським землям. Серед них- Іван Мазепа великий покровитель і меценат національної культури, мистецтва, науки, церкви, гетьман, котрий бажав бачити Україну об’єднаною могутньою державою, яка завжди мала б змогу протистояти будь-якому ворогові. Про життя та прагнення цього великого українця розповіли старшокласникам голова учнівського самоврядування нашого ліцею Тарас Шерстій разом та педагог- організатор Филюк Н.М. під час інформаційного дайджесту «Знакові постаті України, їх внесок у неперервність української державної традиції. Іван Мазепа. На терезах вічності» в рамках Місячника національно- патріотичного виховання.

Історія вчить, що ефективне те, що утверджує своє. А своє у нас – козацтво – спосіб життя вільної людини, яка зі зброєю в руках захищала Богом дані їй вольності й права, зокрема право на свободу..І тому дуже важливим у нашому ліцеї є організація заходів, котрі допомагають нам хоча б на мить зупинитись, озирнутись назад, поміркувати над минулими подіями, краще роздивитись обличчя людей, які стали творцями історії нашої держави. Як сказав поет: «Обличчям до обличчя обличчя не побачиш… Велике бачиться на відстані…» Такою відстанню для нас сьогодні є мудрість кошових отаманів та гетьманів, чиї імена носять курені нашої Козацької Республіки імені І. Мазепи. Їх життєвий шлях став невід’ємною частиною нашої історії, чиї труди й таланти було покладено на вівтар любові до людей і нашої Батьківщини. В рамках Місячника національно- патріотичного виховання у нашому навчальному закладі цікаво та змістовно пройшов інформаційний дайджест «Знакові постаті України, їх внесок у неперервність української державної традиції», під час якого представники учнівських колективів 5-11 класів розповідали про відомих полководців. Кожен з них- національний герой, котрий представляв українську ментальність, українську душу, українське слово. Історію не можна повернути назад, не слід копіювати те, що вже було. Але все краще, високе і шляхетне, притаманне козацькій добі, ми, українці, повинні творчо відроджувати, щоб наша держава стала могутньою і непереможною, а народ — високодуховним і щасливим.

Єднаймося за волю, українці,

Бо майорить над нами синій стяг.

З жовтими достиглими полями,

В поезіях оспіваний, в піснях.

Майже два роки війни довели: коли ми об’єднані спільною метою, ми -нездоланні! Адже в час повномасштабного вторгнення кожен свідомий українець намагається у свій спосіб наблизити перемогу: лікарі жертовно рятують поранених, волонтери закривають збори військових та доправляють гуманітарні вантажі на передові позиції фронту, маленькі українці свідомо, через продаж сувенірів та патріотичної продукції, збирають кошти на ЗСУ. Цей список можна продовжувати до нескінченності.

Тож в День єднання усією спільнотою ліцею стверджуємо: в єдності та згуртованості наша сила, наша мужність, відвага та бажання здолати ворога!

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Людина, яка цінує рідну мову, розмовляє нею та вдосконалює її – має міцний фундамент власної особистості, сповнена поваги, любові та відчуття власної гідності.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Століттями гнана і переслідувана звучала вона у піснях і думах, казках і легендах, гострилася і сяяла в невмирущих творах українських письменників. Це код нашої нації, символ протистояння окупантам не одну сотню років. Гарант державності, незламності, сили духу українського народу. Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Шануйте і любіть рідну українську мову, бережіть її в усій чудовій красі і для себе, і для наступних поколінь!

Вивчайте, люди, рідну мову, дітей, онуків нею вчіть.

Її, як пісню колискову, як матір в серці бережіть.

Любіть цю мову, як кохану, в похмурі і щасливі дні.

Любіть її, як Богом дану лиш українцям на Землі.

За милозвучність барвінкову, за присмак сміху й полину

Плекайте, люди, рідну мову, любіть, як сонце, як весну.

Як хліб, як Землю, як Свободу, любіть, як горду нашу Суть.

Безсмертя й велич свого роду нащадки в мові збережуть.

Моліться ж мовою своєю, хай біль і радість в тих словах

До Бога линуть над Землею і освятять стражденний шлях.

Встає зоря в імлі ранкова, над Україною встає…

Любіть же, люди, свою мову, нас світ по мові пізнає.

Почуття гідності та честі, право на самовизначення є головними цінностями українців. Ці риси об’єднують борців за свободу та незалежність України різних часів: Української революції 1917–1921 років, Холодного Яру і повстанців 1920–1930-х, Української повстанської армії, учасників дисидентського руху, Помаранчевої революції, Революції Гідності. Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. У ці лютневі пам`ятні дні в нашому навчальному закладі пройшов поетичний батл «Герої не вмирають» в рамках Місячника національно- патріотичного виховання. Особливістю цього героїко-патріотичного мистецького дійства, до якого змогли долучитися учні 5-11 класів було те, що ліцеїсти читали поетичні твори, присвячені героїці Євромайдану. Кожен твір-переживання, біль та невмируща пам`ять нашого народу. Адже, Небесна Сотня стала для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, а й прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України, утверджуючи право людини на вільне життя.

Традиційно березень в Україні, зокрема й у нашому навчальному закладі, проходить у відзначенні важливої для кожного свідомого українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Його життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало перед нами живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до нас і додають упевненості у власному самоствердженні Його творча спадщина – це академія мудрості для нашого народу, в якій сконцентровано все: наша мова, історія, звичаї та традиції, наша мораль, етика й естетика, національна філософія, основи українознавства та державотворення, найвища духовність, наше минуле, сучасне і майбутнє. Вчителі української мови та літератури Грат В.І., Боднарчук Н.В. та Гура Л.О. разом зі своїми вихованцями запросили всіх поціновувачів творчості Тараса Шевченка в царство мудрого і красивого, правдивого і цінного, мужнього і доброго слова митця. В рамках тематичного Тижня «Єднаймо душі словом Кобзаря» відбулося багато цікавих та пізнавальних заходів: Біографічний калейдоскоп; літературна вікторина «Все буде Україна»; ранкова зустріч «Шевченко у моєму серці» ; малюємо сторінками творів Шевченка «Поезія Шевченка- то творчості народної душа»;виставка літератури «Співець людини, волі й України»; людина яка зробила сама себе. Тарас Григорович Шевченко; літературний вітраж «Шевченкове слово у віках не старіє»; усний журнал «Шевченко і Тернопільщина»; літературна гра «Чи знаєте ви Шевченка?».

Тарас Шевченко – пророк української нації. Він вірив у щасливе майбутнє України. Вшанування пам’яті про митця є запорукою народження в душах наших сучасників того особливого-Шевченкового – патріотизму, якого так потребує сьогодні Україна.

Почуймо ж врешті його заклик і почнімо трудитися розумно «во ім’я матері нашої України безталанної» І нехай у кожного в серці запанує та велика любов до України, до історії свого народу, яку проніс через своє життя Т.Шевченко, бо і сьогодні він звертається до нас словами:

Свою Україну любіть,

Любіть її… Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

І тільки тоді «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».

Служіння Батьківщині - це величезна любов, сила волі й патріотизм.Збройні Сили України- герої різного віку і з різних регіонів України, котрі тримають на своїх могутніх плечах всю державу та її безпеку. Найсильніші сини і доньки України боронять Батьківщину на суші, у повітрі, на воді, на всіх напрямках, усіма силами. Завдяки Вашій щоденній праці мільйони українців живі, а держава – незалежна. Ваша незламність та сила у протистоянні ворогу надихнули учнів нашого ліцею долучитись до флешмобу «Сурми звитяг» під гаслом «Дякуємо ЗСУ за кожен прожитий день». Ми вдячні Вам за мужність, силу та витривалість. За те, що ви ціною свого здоров’я та життя бороните кордони України та захищаєте її інтереси; твердо тримаєте позиції та відбиваєте напади ворогів, щоб ми могли жити в затишних оселях та працювати. Ви даєте нам надію, що настануть кращі часи для нашої неньки України.

Нехай Господь єднає Україну в мирі та злагоді! Нехай ангели оберігають Вас від небезпеки і повертають живими додому.

Пишаємось кожним з Вас і віримо, що перемога не за горами! Слава Героям ЗСУ!

bottom of page