top of page

З далеких часів відгомін іде

Про прадідів відвагу, мужність, славу.

Наш прапор житнім золотом цвіте;

Він – символ незалежної держави.

Знамення сяє сонцем золотим,

Небесною виблискує блакиттю…

З ним здобували все, що є святим;

І нас із ним нікому не скорити!

Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення, це символ свободи і боротьби за незалежність; це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба.

Свій прапор – свій символ, свій особливий маяк серед безлічі держав. Нехай його двоколірні переливи ніколи не зникнуть. Нехай він гордо майорить в височині, ловлячи тільки попутний вітер великих і райдужних змін. 

Новітній історії України виповнюється 30 років. У серцях народу серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності у символ свободи та нескореності.

Це день, у якому зустрічаються Минуле і Майбуття України. Минуле вселяє мудрість, майбуття виховує відповідальність за прийняття рішень.

З Днем Незалежності, наша Вітчизно!

Міцній та процвітай! Нехай не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі. Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі.

 

Живи Україно, бо мудрістю мудрих зросла як держава на скелях віків!

Земля України – Соборна і Вільна, багата великим народом своїм!

Любов’ю зігрієм, піднімем культуру, добробут і славу до гідних висот.

Живи, Україно, в багатстві і честі! Про тебе піклується твій патріот.

Щорічно в Україні 22 вересня відзначають День партизанської слави. Саме цей день вважається початком підпільно-партизанського руху в нашій країні. Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом

З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945 рр 24 вересня для учнів 5-11 класів нашої школи проведено учнівський лекторій « Партизани- герої невидимих фронтів» під керівництвом вчителя історії Періг Н.А.

Пам’ять про спротив та непокору ворогові у часи страшної війни житиме вічно. Важливо, що пам’ять ця є стрижнем, що єднає людей різних поколінь, адже безсмертний подвиг партизанів та підпільників назавжди буде для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до рідної землі.

80-ті роковини від трагедії у Бабиному Яру. Місце, де забуваєш слова. Місце,котре наповнено жалем, страхом та скорботою. Біль від трагедії до сьогодні озивається в серцях багатьох. 29 жовтня у нашій школі пройшов Національний урок пам’яті до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, як свідчення того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

«Можна все на світі вибирати, сину,

вибрати не можна тільки Батьківщину».

Під таким гаслом у нашій школі пройшла Декада захисника України. Це дні вшанування пам'яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави, дні відродження козацької доблесті та звитяги, дні вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю. Дайджест» Вони захищають рідну землю», Історичний портрет «Сучасні козаки», перегляд фільмів про українську військову звитягу у різні історичні часи, квест « Козацькі забави», інформаційний калейдоскоп « Захисниці України», тематичний урок « Збройні сили України на захисті держави» екскурсії у Збаразький замок та с. Молотків, посвята п1ятикласників у козачата « А ми тую козацькую славу збережемо»-заходи, які формували в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекаючи громадянські якості, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх. Нехай патріотизм, сила волі та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі стануть путівниками для кожного на все життя..

Тематична екскурсія до фортеці козаків с. Молотків та меморіальний комплекс "Молотківська трагедія".

Я знаю вас, нащадки запорожців,

Я вірю вам і низько б'ю чолом.

Дивлюсь на вас і вірою займаюсь,

І б'ю поламаним крилом.

Олександр Олесь

13 жовтня у місті Збараж відбувся традиційний осінній обласний марш патріотів - переможців перших та других етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл"("Джура") - під гаслом "Ми - юнь Тернопілля, ми - діти козацького роду, ми - майбутні захисники України", учасниками якого стали рій "Побратими" та рій "Надзбручани" Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького.

Інформаційний калейдоскоп "Захисниці України"

Свято козацтва " А ми тую козацькую славу збережемо"

Я пишаюсь тобою, мій рідний народе,

Бо заради Вкраїни, за гідність й свободу,

Прості люди безстрашно опліч устали,

Проти звірства і хамства влади повстали.

Вони кулі ловили палкими серцями,

І посмертно для інших стали взірцями,

Зупиняли автівки та потяги тілом,

Вголос думку народу сказати посміли!!!

Слава нашим героям – Небесної сотні!

Слава тим, хто країну з пітьми та безодні

Своїм прикладом зрушив у напрямку світла,

Шанс для здійснення мрій надав заповітних!

Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.

У ці листопадові дні учні та вчителі нашої школи вшановували славу, патріотизм та непереможний дух учасників революцій та бойових дій. В усіх класних колективах відбулися інформаційні хвилинки, де згадали події Майдану, тематична виставка літератури.

Патріотичну акцію «Вільні творять майбутнє» провели активісти учнівського самоврядування.

Україною потрібно пишатися і просто неможливо не любити! Єдність і свобода роблять нас гідними дітьми нашої країни. Давайте зберігати і оберігати цей скарб!

У всьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу несе глобальна епідемія. Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, як символ розуміння цієї проблеми.

Учні, вчителі та адміністрація закладу долучилися до традиційної акції «Червона стрічка» на знак підтримки усіх тих, кому щодня доводиться жити у боротьбі з цією недугою

Учні 11 класу разом з класним керівником Оксаною Володимирівною провели інформаційний флешмоб "Не дай СНІДу перемогти себе…"

Мораль і право, Право і Закон -

рушійні сили для життя людини,

А їх знання надасть нам вірний тон

У розвитку держави - України.

Регулювати світ людських стосунків,

Впроваджувать державницький процес -

Все в правознавстві міститься в рахунку,

Розумно й чесно твориться прогрес.

Щоб забезпечити собі майбутнє,

Свідомо накопичуймо знання.

Все, що завчили, стане незабутнім,

Конкретно мусим жить, не навмання.

Права людини починаються з прав дитини – це загальноприйнята норма. Захист прав дитини є одним із найважливіших пріоритетів у нашій державі, адже ставлення до дітей, рівень їхньої безпеки та захищеності у державі, стан їхнього всебічного розвитку є одним із показників цивілізованості та гуманності суспільства. Завданням сучасної шкільної правової освіти є сформувати вміння учнів орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в нашому навчальному закладі щорічно проводиться Тиждень правової освіти та виховання, який включає в себе комплекс різноманітних заходів,

спрямованих на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських, морально-естетичних принципів, традицій.

З днем соборності, єднаймося за волю!

Майорить над нами синій стяг

З жовтими достиглими полями,

У віршах оспіваний й піснях.

Зичимо в цей день добра та миру,

Злагоди братерської навіки,

Посміхайтесь і радійте щиро,

Воля наша без границь довіку!

Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для нас, українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні. З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму, у нашому навчальному закладі для школярів проведено урок державності «Моя соборна Україна» та літературно- музична композиція «Соборність рідної землі- основа нації й держави», яку підготували учні 11 класу разом зі своїм наставником Хомик О.В.

Г

Інформаційні години

з класними керівниками

Головною традицією у День соборності стало утворення "живого ланцюга" єднання, до якого долучилися учні та вчителі Новосільщини. Акція стала яскравим проявом єдності, одвічне прагнення українського народу до свободи.

«Ми мусимо, — писав Іван Франко, - навчитися чути себе Українцями - не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів. І це почуття не повинно у нас бути голою фразою».

bottom of page