top of page

Свято туризму відзначають не тільки люди, чий стиль життя пов’язаний з подорожами та рюкзаками. Турист — це людина, яка прагне до знань. У ці вересневі дні святкувати можуть усі, хто любить подорожі, дізнаватися нове, розширювати світогляд. Мета Всесвітнього дня туризму полягає в тому, щоб привернути увагу до важливості туризму, його соціального, культурного, політичного і економічного значення.

Наш навчальний заклад щорічно проводить заходи з нагоди Всесвітнього дня туризму. Цьогоріч для учнів 8-11 класів географинею Оксаною Одесіївною Шерстій проведено майстер клас «Туризм для всіх», під час якого діти навчилися, яким чином і за допомогою яких предметів та інструментів можна правильно зорієнтуватися на місцевості. Адже, такі вміння допоможуть кожному не тільки не заблукати, але і точно, і правильно рухатися в заданому напрямку, або заданому маршруту.

Здоров’я населення – показник добробуту суспільства, тому його збереження є завданням державного рівня. Особливої уваги потребують діти й молодь, бо вони – наше майбутнє. Сучасна школа має формувати не тільки людину, яка б втілювала у собі високі громадянські почуття, національну свідомість, а насамперед особистість, яка свідомо ставиться до свого здоров’я, здорового способу життя та повною мірою володіє знаннями поведінки, безпечними для її здоров’я. 2 жовтня учні нашого ліцею долучилися до Всеукраїнського фізкультурно- оздоровчого заходу «Challenge Fest» , під час якого вчитель фізичної культури Липка Б.Є. залучив ліцеїстів до різних видів активностей, направлених на оздоровлення учнів, залучення їх до здорового способу життя.

Безпека та захист завжди є актуальними. А безпека та захист дітей – перш за все. Саме тому 11 жовтня у нашому ліцеї відкрито перший у громаді «Клас безпеки». Цього дня представники ДСНС, Національної поліції , місцевої влади, начальник відділу освіти привітали перших відвідувачів-учнів 5 класу. Приємно зазначити, цей навчальний кабінет облаштовано за кошти сільської ради. Він відповідає усім вимогам та рекомендаціям. Клас розділений на кілька навчальних зон та обладнаний муляжами вибухонебезпечних предметів, інвентарем для домедичної допомоги, пожежної безпеки. Тут діти різних вікових груп зможуть і в теорії, і на практиці навчатися основ пожежної та протимінної безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги. Для молодших школярів створений ігровий куточок.

Відтепер, у нашому навчальному закладі є чудове безпекове середовище, де здобувачі освіти мають можливість отримати необхідні знання в умовах воєнного часу.

Питання безпеки дітей – це головне завдання як під час навчання, так і в повсякденному житті. Сьогодні «бути в безпеці» означає не лише перебувати в безпечному місці. Це поняття стає дедалі більш значущим та охоплює різні види безпеки: безпеку на вулиці, в цифровому просторі, навички поводження з незнайомими людьми та предметами. Сьогодні у нашому ліцеї відбувся урок пропаганди безпечного та заощадливого використання газу в побуті. Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожен, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, розуміти, до яких наслідків призводить порушення цих правил. Саме про це розповів ліцеїстам під час заняття Володимир Пусь- працівник Підволочиської дільниці ПАТ «Тернопільгаз». Фахівець наголосив школярам на тому, що потрібно бути уважними при користуванні газом, неухильно дотримуватися правил експлуатації газових приладів , адже це є запорукою безпеки!

Кожен із батьків мріє про щастя для своїх дітей. Але для того, щоб перетворити мрії в реальність, необхідно докласти чимало зусиль. Виховання підростаючого покоління- є найважливішою справою, у першу чергу, у житті батьків. Саме на цьому наголошував В. О. Сухомлинський, звертаючись до батьків: «Творення людини - найвище напруження ваших сил. Це і життєва мудрість, і майстерність, і мистецтво. Діти - це щастя, створене вашою працею» Дуже важливою в життєдіяльності сім’ї є тріада «ліцей - сім’я - дитина», у якій закладаються як основи сімейного виховання, так і один із найважливіших елементів діяльності закладу - співпраця з сім’єю. Як два крила у птаха, що допомагають йому вільно літати в безмежному просторі, так сім’я і ліцей створюють оптимальне навчальне середовище для вільного та повноцінного розвитку особистості школяра. З метою пропаганди педагогічних знань, у нашому ліцеї вже стало доброю традицією організовувати батьківські зустрічі, котрі сприяють підвищенню рівня педагогічної культури батьків, їхньої психолого-педагогічної компетентності в питаннях сімейного виховання, виробленню єдиних підходів усіх членів родини і педагогів до виховання дітей.

Сьогодні , в останній день осінніх канікул, у нашому закладі відбулася товаристська зустріч з волейболу між командами Новосільський ліцей імені Мирона Зарицького та Токівським ліцеєм. Кожна з команд мала можливість продемонструвати свої навики, вміння гри у волейбол. Спортивні зустрічі- це завжди свято, багато емоцій, вражень, спілкування. Дякуємо команді гостей за чудову гру! До нових спортивних зустрічей!

З метою піднесення престижу занять фізичною культурою та організованою руховою активністю, формування активної мотивації щодо дбайливого ставлення до власного здоров’я, засвоєння знань, умінь і навичок спортивних ігор, формування в учнів понять про духовне здоров’я, ознайомлення з впливом рухової активності у нашому ліцеї особоива увага приділяється спорту. Учні мають можливість займатися волейболом, футболом, баскетболом на перервах, після уроків, на вихідні. Традиційними у нас є товаристські зустрічі між учнями, між випусниками.... Не вийнятком стала і футбольна зустріч між нашими ліцеїстами 7-9 класів та гімназистами Лисиченської гімназії, що відбулася 17 жовтня під гаслом "Дорожи красою здорового життя". До гри активно включилися команди як хлопців, так і дівчат. А як багато було уболівальників! Дякуємо команді суперників і чекаємо на нові зустрічі на спортивному майданчику!

Традиційно у жовтні у нашому ліцеї стартував І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів. Це різновид інтелектуальних змагань на освітньому просторі України, покликаний заохотити учнівську молодь до вивчення окремих предметів. Наші школярі, незважаючи на форс мажорні обставини цьогорічного освітнього процесу, все ж показали гарні результати. У понеділок, підводячи підсумки, на загальношкільній гуртівці- учні отримали багато грамот. Серед 159 учасників - нагороджено 51 учня- переможця шкільних олімпіад. Це вкотре переконує , якими здібними і талановитими є наші учні. Як багато праці вкладають наші педагоги. Кожен конкурс, змагання, турнір- це шлях до відкриття таланту, пошуку обдарованостей, якими наділена кожна дитина. Нових перемог!

Діти під час війни особливо вразливі. Повномасштабне вторгнення рф торкнулося кожного юного українця та українки. Однак, багато хто з них не тільки вірить у перемогу, а й долучається до її наближення своїми вчинками. Так, учень 8 класу нашого ліцею Чорний Максим, ініціював проведення майстер- класу по випіканню імбирних пряників. Маючи цікаве хобі – випікання солодощів – вирішив навчити цьому й інших дітей та зібрати кошти на потреби українських захисників.. Майстер-клас пройшов у їдальні нашого навчального закладу, де ліцеїсти максимально могли поринути у «солодку» атмосферу: власноруч готувати тісто для пряників, формувати виріб і прикрашати на свій смак. Кожен мав можливість власноруч спробувати вивести візерунки на пряничному полотні, створивши імбирні шедеври.

Росте прекрасне молоде покоління! Дякуємо батькам за виховання таких свідомих патріотів. З такими дітьми Україна- непереможна!

Фахівці відділу запобігання Тернопільське районне управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області провели навчання з питань пожежної безпеки для учнів у класі безпеки Новосільський ліцей імені Мирона Зарицького. Дітям розповіли як правильно поводити себе у випадку надзвичайних ситуацій чи пожеж а також заходи, яких необхідно дотримуватися аби не допустити іх виникнення. Окремо роз'яснено порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, їх види та небезпеки які вони становлять.

Війна триває і ми впевнено показуємо світу свою незламність. Нині як ніколи важливо триматися разом і боротися проти агресора. Не всі можуть робити це зі зброєю в руках, проте способів допомогти Батьківщині вистояти є значно більше. Одними з тих, хто завжди стоїть за спиною військових та допомагає їм в усьому, є волонтери. Сотні тисяч людей невтомно щоденно працюють, забезпечуючи наших захисників всім необхідним.Серед них- колишня учениця нашого ліцею Юлія Волошин- Гапонова, нині жителька славного міста Лева. Щира та відкрита, з чіткою громадянською позицією - вона ні на мить не забуває про найважливіший обов`язок кожної людини- допомагати іншим. Бо саме цього її навчили у родині, бо це- її місія, це спосіб зробити свій внесок у довгоочікувану перемогу. Кожен день- турбота про поранених захисників та їх родин, боротьба за життя усіх, хто перебуваючи нині в окопі, дає нам можливість прокидатися вранці, бачити своїх рідних, радіти сонцю…

Про особливості волонтерської діяльності, про проблеми, з якими стикаються сьогодні військові, розповіла нашим ліцеїстам пані Юлія під час зустрічі. А ще- про те, яким потрібним є кожен донат на потреби ЗСУ, кожен прояв доброти та підтримки. Важливими, повчальними для наших учнів були слова захисника ЗСУ Олександра. Назавжди запам`яталися усім присутнім очі цієї мужньої людини, з яких випромінюється неймовірне світло та добро, впевненість у тому, що ми вистоїмо, переможемо це страшне лихо. Переможемо, коли будемо разом: жити, думати , працювати. Переможемо, бо є люди, для яких Україна- понад усе!

Сьогодні важко уявити сучасне життя без комп’ютерів, планшетів, мобільних телефонів, Інтернету. Інформатика увійшла в наш побут так само тісно, як електрика чи радіо, а швидкий темп розвитку сучасного світу створив умови, мотивуючи кожного до опанування сучасних технічних засобів. Сформувати у своїх вихованців інформаційно-технічну грамотність, допомогти швидко адаптуватися до цифрового майбутнього- головне завдання сучасного педагога. Дайджест «Година коду», який організувала для своїх вихованців вчитель інформатики Васуля І.Б., допоміг виявити інтелектуальні і творчі здібності учнів в інформаційній діяльності, розвинути пізнавальні інтереси та інформаційну культуру спілкування.

Семикласники під час заходу перегорнули Календар IT - свят, пригадали правила безпечної поведінки в мережі Інтернет та захисту своїх персональних даних, взяли участь в опитуванні на платформі kahoot., переглянули ТНМК – «Історія України за 5 хвилин» та створили хмару слів з привітань-побажань своєму комп’ютеру. Діти підготували цікаві факти з інформатики та поділилися ними з ліцеїстами закладу.

Вітаємо команду дівчат Новосільського ліцею імені Мирона Зарицького за зайняте ІІ місце з волейболу у V Спортивних іграх школярів Підволочиської ОТГ (відкрита першість) у 2023-2024 н. р. в рамках проведення Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Шкільні ігри» та ініціативи «Пліч-о-пліч» . За кубок змагалося 6 команд дівчат з Підволочиської та Скориківської громад. Боротьба була нелегкою. Бажаємо нових спортивних успіхів та досягнень!

bottom of page