top of page
 Створення  у навчальному закладі умов для розвитку духовно-моральної, компетентної  особистості на основі загальнолюдських  і національних цінностей, здатноїстати повноцінним суб’єктом суспільно значущих соціальних взаємин    шляхом утвердження української громадянської ідентичності в умовах воєнного стану

«Життя – це емоції. А квіти – спосіб передати їх!» - слова, сказані кимось із мудрих людей. Кожна квіткова композиція несе в собі певний заряд енергії

та емоції: ностальгію, радість і сум, щастя і горе , гармонію і ніжність.

Вже стало доброю традицією у нашому ліцеї щороку осінньої пори організовувати парад квіткових композицій . Цьогоріч така виставка пройшла під гаслом «Моя Україна єдина та вільна!». Педагоги та учні закладу мали нагоду насолодитися дивовижними витворами із квітів, наповненими натхненням, фантазією, любов`ю до рідного краю, гордістю за героїчний народ, прагненням будувати своє майбутнє у цілісній та єдиній Україні. Мовою квітів автори виробів акцентувати увагу на необхідності зміцнення духу українського народу, його єдності та національної свідомості, бажаючи миру українській землі.

Днями світова та вітчизняна мистецька спільноти відзначали 130-ту річницю від дня народження геніального кінорежисера, сценариста та художника Олександра Довженка, від якого починається власне українське кіно. Про життя і творчість кінорежисера-новатора, «поета слова і кадру, віртуоза монтажу», самобутнього письменника, мислителя та філософа краси, його мистецьке, суспільно-політичне і сімейно-родинне оточення, світоглядні вподобання і громадянську позицію розповіли учням нашого ліцею О.О. Шупа та М.Т. Парій під час інформаційного калейдоскопу «Я син свого часу, і весь належу сучасникам своїм». На основі відомих і нових архівних джерел висвітлено непросту правдиву історію особистого і творчого життя Довженка. Його роботи — це поєднання образності та поезії, глибокого символізму та соціальної значущості. Вони залишаються актуальними, бо говорять про вічні цінності: любов до рідного краю, силу народу та боротьбу за свободу.

Пам`ятаймо про цю видатну людину, котра своїм талантом зробила неоціненний внесок у розвиток української культури та мистецтва. Його спадщина живе в серцях сучасників і надихає нові покоління творців.

Мені війнула в очі сивина,

Та я нічого не везу додому,

Лиш згорточок старого полотна...

І вишите моє життя на ньому.

Можна було написати лише один вірш «Два кольори», щоб стати знаменитим на всю країну та на весь світ. Бо в цій поезії Дмитро Павличко передав українську душу та синівсько-материнську любов. Сьогодні, 28 вересня, виповнилося б 95 років старійшині української поезії, перекладачу, літературному критику, співавтору Декларації про Незалежність України, Герою України. Можна з подивом замислитися про його дивовижний громадянський темперамент, про творче довголіття, про те, як непримиренно відстоював він свою мистецьку незалежність упродовж усього свідомого життя. Його творчість багатогранна, суперечлива, та в ній найважливіший мотив- любов до України. Наділений хистом публіцистичного слова, він відгукувався на злободенні теми, відчував пульс доби й водночас прагнув змалювати красу світу, людських почуттів. Численні вірші митця покладені на музику й стали популярними. Про це та інше розповіла Парій М.Т. ліцеїстам під час проведення поетичного фестивалю «Мотиви волі та державотворення як константи творчості Д. Павличка». Справедливо говорять, що біографія поета- в його віршах. Тому, на фестивалі звучали щемливі й правдиві віршовані рядки поета з уст ліцеїстів 5-11 класів, котрих підготували вчителі української мови та літератури Грат В.І. та Боднарчук Н.В., не залишили у залі жодного байдужого серця, жодної неторканої душі, жодного неоголеного нерва…

Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати у школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом- традиційно у нашому навчальному закладі проводиться Олімпійський тиждень, в рамках якого з метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні з 23 по 27 вересня у

ліцеї було проведено різноманітні спортивні заходи .У цей період учні закладу отримали можливість більше дізнатися про Олімпійський рух, його ідеї та принципи, про те, як загартовувати себе не лише фізично, а й інтелектуально, долучитись до спортивного виклику самому собі «Повтори, якщо зможеш!» та силової раптівки «Хто більше?», позмагатись в олімпійських естафетах, волейбольному та футбольному турнірах, встановити власний рекорд з метання м`яча та бігу на 30м, 60 м, а велопробіг «Україна єднає серця!» дав змогу старшокласникам відвідати чудові локації нашої громади.

Дякуємо учням за запал та енергію, батькам за підтримку, а вчителю фізичної культури Липці Б.Є.- за організацію усіх заходів!

Разом ми вкотре довели, що спорт об’єднує!

Поезія – один з найпоширеніших способів поділитися зі світом тим, що тривожить. Протягом століть митці слова виливали на папір свій біль, смуток, надії та сподівання. Не стали виключенням і сьогоднішні події, які стали найтяжчим випробовуванням на міцність, на вірність, на силу любові та патріотизму для кожної людини.Це знайшло відображення у сучасній українській поезії, котра надає нашим захисникам силу та мотивацію у важкі моменти, додає їм віри та сили. Вона об’єднує нас і допомагає нам виражати почуття та емоції всього народу на шляху до перемоги. Днями у нашому ліцеї відбувся марафон «Поезія війни», під час якого учні 5-11 класів силою свого голосу озвучили та «оживили» вірші, створені сучасними авторами під впливом почуттів, переживань та страждань, завданих війною.Звучання поетичних творів зробило атмосферу особливо зворушливою і стало поштовхом для глибшого розуміння важливості літератури та її ролі в нашому житті. Кожен поетичний рядок залишив у присутніх незабутні враження, нагадуючи, що навіть у часи війни словом можна зарадити, воно може бути і є засобом вираження нашої людської сутності.

Сьогодні, як ніколи, зростає роль освіти у підготовці учнів до самостійного життя, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає. Необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Саме тому з метою підвищення рівня обізнаності школярів з питань особистої безпеки, збережаення та зміцнення здоров`я, у нашому закладі пройшов Тиждень безпеки та здоров`я. Протягом тижня Шупа О.О. організувала для ліцеїстів заходи, направлені на засвоєння і поглиблення знань безпечної поведінки та вироблення практичних навичок у різних ситуаціях: годину спілкування на тему: «Вибухонебезпечні предмети. Дії при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів; бесіду «Убезпеч своє життя». «Вибухонебезпечні предмети. Дії при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів»; хвилинку дискусії «Будь обережним на вулиці і вдома»; інформаційний калейдоскоп «Пожежна безпека. Причини виникнення пожеж»; бесіду «Здорові звички – здоровий спосіб життя»; ранкову зустріч «Вплив куріння на здоров’я».

Свій мистецький потенціал зуміли розкрити учні 5-11 класів під час проведення конкурсу плакатів екологічної реклами «Вода і життя. Роль води у житті людини» та виставки малюнків «Мене захищає солдат».

Забезпечення безпеки життєдіяльності підростаючого покоління – це важлива місія, що відіграє ключову роль у формуванні безпечного середовища для дітей. Життя – найбільша цінність! Бережіть його, дотримуючись правил безпечної поведінки!

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

Напередодні Дня української писемності та мови у нашому закладі пройшли цікаві заходи, мета яких- донести до учнів красу і багатство української мови, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. Ранок розпочався викликом «Говори українською», а поетична світлиця «Мова- державна перлина, завжди її бережіть!», підготовлена учнями 6 класу разом зі своїм наставником Боднарчук Н.В., допомогла зрозуміти ліцеїстам, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і Батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури .

Цього дня учні нашого закладу долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту, щоб продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! Вчімо українську та шануймо її!

Читання пронизує всі аспекти людського життя та є підґрунтям освітньої, пізнавальної, інформаційної та професійної діяльності. Стрімке зростання обсягу інформації, яку потрібно засвоїти, потребує підвищення темпу читання, якості та швидкості розуміння прочитаного й ухвалення рішень. Читання стає основою освіти і провідним умінням для самоосвіти упродовж усього життя. Існує думка, що підростаюче покоління втрачає інтерес до читання. Різні країни світу застосовують свої підходи до розв’язання цієї проблеми, але всі вони мають на меті одне – зробити читання привабливим для сучасної людини, показати його важливість для розвитку як окремої особистості, так і всього суспільства. З 1 по 31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У 2024 році десятий ювілейний місячник відбувся під гаслом "Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки".

В рамках Місячника бібліотекар Кулинич О.А. організувала для школярів годину спілкування «Подорож у світ книг», інформаційну бесіду «Як читання змінює життя». Діти долучилися до благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу», взяли участь у конкурсі віршів «Моя незламна Україна!» та літературній грі «Українські прислів’я та приказки».Незабутніми для учнів були дні бібліотворчості, протягом яких діти проявляли свої вміння викладати алмазну мозаїку. Бібліотека нашого ліцею є консолідуючим центром закладу, навколо якого об’єднуються діти, вчителі й батьки, зацікавлені в активізації дитячого читання, збільшенні можливостей самореалізації особистості. Сподіваємось, що використавши різноманітні форми роботи, нам вдалося переконати маленьких читачів у тому, що бібліотека є орієнтиром у світі знань. Проведення Місячника – це чудова нагода привернути увагу учнів до шкільної бібліотеки, підвищити роль бібліотеки у відновленні історичної пам’яті народу, становленні його національної свідомості, вихованні гідності й патріотизму.

«…Нема більшого гонору для

інтеліґентного чоловіка, як берегти свою національну честь та без нагороди вірно працювати для добра свого народу, щоб забезпечити йому красшу долю».

Іван Пулюй.

Гортаючи з відстані часу сторінки життя й трудів Івана Павловича Пулюя, можна тільки подивуватися, наскільки багатогранно талановитою може бути людина і як багато здатна вона створити і зробити. Причому ці творіння й справи стали надбанням не лише України, а й сучасної цивілізації. Бо деякі з них, і насамперед дослідження й практичні застосування Х-променів, увійшли в золоту скарбницю світової науки й техніки і застосовуються нині не лише в медицині, а й у багатьох інших сферах життєдіяльності людини.Усе його свідоме життя було присвячено науці та подвижницькій праці на ниві освітнього, духовного і національного відродження народу, з якого він вийшов.

До 180 річниці від дня народження видатного фізика, винахідника, організатора науки, публіциста, громадського діяча, перекладача Біблії українською мовою, патріота України, уродженця Тернопілля, в нашому ліцеї вчителем фізики Трипалюком А.Я. для старшокласників була проведена просвітницька година «Іван Пулюй – життя в ім’я науки та України».Учасники заходу дізналися про життєвий і науковий спадок Івана Пулюя, ознайомилися з цікавими фактами з життя великого українського науковця, переглянули фільм «Українці, що змінили світ».

Світла пам’ять українцю, що змінив світ своїми променями…

У динамічному світі сучасних професій і вибору кар’єрного шляху важливо бути в курсі того, які професії затребувані та користуються популярністю.

Сучасний ринок праці має тенденцію до заміни фізичної роботи людини машинами і роботами. Такі масштабні зміни безпосередньо пов’язані з технологічним проривом нашого століття. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, нанотехнології, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії диктують нам нові затребувані професії. Багато спеціальностей витісняються сучасними технологіями, праця людини максимально автоматизується. Саме тому, тема професій сьогодення є актуальною для сучасних школярів. Про найбільш популярні та затребувані професії сучасності в умовах війни розповіли учні 10 класу під час проведення тематичного Тижня «Ярмарок професій».

І навіть в часі війни #ЧудоТворитьсяЛюдьми. Під таким гаслом у ліцеї розпочалася акція «Від Миколая до Різдва». Для наших учнів– це не лише період веселих забав, смаколиків і подарунків, але й можливість навчитися робити подарунок собі та близьким власними руками, передати святковий дух, трішки домашнього затишку, смачних гостинців та теплоту дитячих сердець нашим військовослужбовцям. Напередодні одного з найулюбленіших свят у закладі запрацювала справжня майстерня пряникових чудес. Учні 1-6 класів під керівництвом юного, але вмілого кондитера Максима Чорного, розписували різноманітними візерунками свіжі імбирні пряники у вигляді кумедних ялиночок та сніговиків. Різнобарвна глазур дала можливість дітям почуватися справжніми художниками та втілити в життя свої яскраві фантазії!

І пряники, і процес творчості подарували святковий настрій дорослим та дітям!

Різдво й Новий рік — найулюбленіша пора дітей і дорослих не тільки в Україні, але й в усьому світі. Під час підготовки до цих свят існує багато традицій. Ми вибираємо подарунки близьким, готуємо святкову вечерю, за якою збирається вся родина. І, звичайно, у кожній домівці найголовнішим символом торжества є ялинка, прикрашена гірляндами, іграшками, горіхами та солодощами. Ми до неї звикли і рідко замислюємося над тим, у що обходиться природі наше бажання прикрасити живим деревом свою оселю. Чим замінити лісову красуню? Креативний підхід знайшли учні нашого ліцею. Вони представили свої роботи на шкільному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Замість ялинки – зимовий букет». Цей конкурс дав чудову можливість юним талантам закладу реалізувати свої творчі здібності, а яскраві, життєстверджуючі композиції показали, що наші діти вірять у світле, мирне майбутнє та впевнені в тому, що Перемога буде неодмінно за Збройними Силами України!

bottom of page