З далеких часів відгомін іде
Про прадідів відвагу, мужність, славу.
Наш прапор житнім золотом цвіте;
Він – символ незалежної держави.
Знамення сяє сонцем золотим,
Небесною виблискує блакиттю…
З ним здобували все, що є святим;
І нас із ним нікому не скорити!
Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення, це символ свободи і боротьби за незалежність; це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба.
Свій прапор – свій символ, свій особливий маяк серед безлічі держав. Нехай його двоколірні переливи ніколи не зникнуть. Нехай він гордо майорить в височині, ловлячи тільки попутний вітер великих і райдужних змін.
Боротьба українського народу за незалежність
тривала багато століть. Національна пам'ять
українців зберігає спомини про подвиги та
жертовність наших пращурів на цьому важко-
му, политому українською кров'ю шляху, що
лише наприкінці ХХ ст. призвів до проголо -
шення незалежності України і створення
власної самостійної держави.
Від 2014 року уособленням захисників України
стали Герої Небесної Сотні, вірні присязі
військові з анексованого Кримського півостро-
ва, учасники Антитерористичної операції та
Операції Об’єднаних Сил на Сході України.
Українські воїни та добровольці зруйнували
міф про непереможність російської армії.
Звитяга українського вояцтва під час російсько-
української війни дала країні нових героїв —
чоловіків та жінок української армії і силових
структур, що воюють на Сході.
Окремою сторінкою цієї споконвічної боротьби
та незламності стали бої із російським агресором наприкінці літа 2014 року. Їх трагічним та героїчним символом, але водночас і прикладом нездоланності воїнського духу українців став Іловайськ, де українські воїни – військовослужбовці та добровольці – опинилися сам на сам із підступним та нещадним ворогом. Саме там, у полях соняхів, знову проявився генетичний код української нації – нації героїв. Під пекучим сонцем, з Україною в серці, згадавши звитягу пращурів, українці з гаслом «Свобода або смерть!» билися до останнього, гинули, але перемагали ворога своєю стійкістю і непохитністю, навіть коли потрапляли в полон.
Адже Україна для кожного з них стала сонцем в душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім. Сьогодні,29 серпня, Україна зацвіте «соняхами пам'яті»– символом історичної мужності українських воїнів .Використання соняха як символу Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, це не лише вшанування пам’яті захисників України, формування в українському суспільстві традицій відзначення цього Дня та патріотичне виховання молоді, це символ усвідомлення українським суспільством ціни незалежності, необхідності захисту нашої держави та необхідності гідного вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Зробити сонях для себе і своїх рідних, долучившись до Всеукраїнської акції пам’яті!
Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Другої світової війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від фашистських загарбників. Сьогодні, в День партизанської слави, з почуттям безмежної подяки й любові ми згадуємо ветеранів антифашистського опору: колишніх підпільників і партизанів, захисників і визволителів рідної землі.
29–30 вересня Україна вшановує Дні пам’яті жертв Бабиного Яру!
Учні 10 класу Новосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів
ім. М. Зарицького вшанували пам'ять загиблих, провівши урок-реквієм "Похмура безодня".
Справа захисту рідної Батьківщини – це святий
обов’язок усіх громадян України, які вважають
за честь нести особисту відповідальність за мирне
сьогодення країни, продовжувати традиції,
обумовлені віковою історією нашого народу.
Професія воїна зародилася в давні часи і, пройшо
вши складний шлях свого становлення на різних
етапах Української державності, стала не лише
справжньою важливою справою всього життя, а й
долею багатьох її найкращих представників, які
присвятили себе служінню інтересам свого народу та своєї держави. Любов до Батьківщини, готовність до самопожертви, доблесть і вірність солдатській присязі – це риси солдатів та офіцерів, що у всі часи стояли та продовжують стояти на захисті Вітчизни.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України і виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу в навчальному закладі було організовано урок патріотизму для старшокласників « Служба в Збройних Силах України - святий обов’язок кожного громадянина»
Любомир Олегович Коменда та представник Підволочиського районного військового комісаріату Лучко Руслан Родіонович розповіли старшокласникам про бойові дії на сході України, про становлення українського війська, про особисті характеристики захисників, які допомагають залишатися незламними у важких умовах, демонструючи на власному прикладі незламність духу українського воїна.
Є дати, які інакше й не назвеш, як урочими в долі України. Саме таким є 21 листопада, день, який воскрешає в пам’яті нашій події Помаранчевої революції 2004 року і Революції гідності 2013 року. Тоді, в ті доленосні роки, перед Україною було поставлене питання: здобути справжню, не лише декларовану Незалежність, або ж назавжди залишитися протекторатом агресивного північно-східного сусіда.
І в часи Помаранчевої революції, й дев’ять літ потому народ обрав справжню свободу, позначену і кров’ю, й жертвами. Тому це ще й день пам’яті про героїв Небесної сотні й тих відчайдушних звитяжців, котрі нині гинуть, виборюючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Це нагадування кожному з нас про необхідність внутрішньої свободи й гідності, як запоруки істинного визволення.
До Дня Гідності та Свободи у нашому навчальному закладі організовано низку заходів різного спрямування – виставка художньої літератури, показ відеороликів з хронологією подій народного руху за незалежність та свободу, години спілкування з учнями. Непересічною подією стала акція під назвою « Україна починається з тебе», під час якої школярі усвідомлено визначили для себе значення слів: гідність, честь, свобода, патріотизм. Сьогодні це не просто модні сучасні слова, це вчинки та відповідальність кожного українця за себе, своє село, свою країну.
Ще в І столітті н.е. римський державний діяч, філософ Цицерон сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя».
Так уже, на жаль, повелося, що в історії нашої країни вікопомних дат із чорними і трагічними позначками вистачає. Серед них- Голодомор 32-33 рр. Всеосяжність цієї національної катастрофи можна збагнути лише глибиною внутрішнього потрясіння кожного, хто вважає себе цивілізованою людиною.
Чому так сталося? І досі ми напевно не знаємо всієї правди. Документів про цю трагедію збереглося небагато і хрестів на кладовищах з цією датою не знайти. Однак, скільки б ми не говорили, скільки б не поверталися до лихоліття, всього цього надто мало, щоб досконало дізнатися про все. Істина, без сумніву, одна: наша пам’ять не повинна забувати того, що діялося.
Остання субота листопада – День вшанування пам’яті жертв Голодомору. Кожна українська родина покликана молитвою‚ словом, символічною свічою пам’яті вшанувати померлих з голоду‚ вчиненого чужинською окупаційною владою та стараннями її місцевих приспішників.
Колектив нашої школи та учні долучилися до загальнодержавної акції « Запали свічку» усвідомивши, наскільки дорогим даром є життя і як треба цінувати кожну хвилину, яку воно дарує.
Голодомор 1932-1933 років - одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка не підлягає забуттю…
Ми маємо ще й ще раз говорити про цю страхітливу трагедію, щоб слова глибокої скорботи не лише дійшли до свідомості кожного, а й увійшли у його серце.
Після Революції Гідності та початку воєнних дій на сході України розпочалася нова сторінка літопису українських Збройних сил. Попри тотальну руїну в армії, корупцію, зради, втрати і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність Батьківщини, захистити власний народ від агресора, а також відновити обороноздатність Збройних сил. Саме вони – українські воїни, віддані до останнього присязі, є обличчям нової української армії з її незнищенним духом мужності, пам’яттю про героїчне минуле та орієнтацією на майбутнє.
У стінах навчального закладу відбулися виховні заходи з метою розповісти учням про героїв нашої Батьківщини, які захищають її від ворогів, героїв, які полягли в боях за незалежність України.
Перегляд інформаційних відеороликів « Збройні Сили України. Як це було?», навчальні заняття щодо надання домедичної допомоги потерпілим, години спілкування « Українська армія-школа мужності», конкурсні програми та вікторини наповнювали Тиждень Збройних Сил України. Свідченням вдячності всім захисникам Української держави став флеш моб учнів молодшої школи « І Україна, бо в нас іншої нема!» Приємно, що на нашій славній Новосільщині виростає нове покоління патріотів.
Акт Злуки 22 січня 1919 року - подія величезного історичного значення. Навіть залишившись тоді нереалізованим, ідеал соборності українських земель упродовж багатьох десятиліть виступав визначальним чинником національної консолідації, виявом генетичного прагнення українства до територіального й духовного єднання, спадкоємності історичної державницької традиції. Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.
З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України,у нашому навчальному закладі організовано флешмоб « Україна- це ми, Україна -це мир»
Учні школи впевнені в своєму бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян, незалежно від національності, віри і переконань, Адже Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.
Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами.
І. Бауер- ізраїльський історик
Щорічно , 27 січня,людство вшановує пам’ять масового знищення євреїв під час Другої світової війни. Голокост - це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ трагічної події для всього людства. «Голокост, що призвів до винищення однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість. У цей День скорботи і пам’яті вчитель Періг Надія Андріївна відкрила перед старшокласниками сумну сторінку цієї трагедії..Усі присутні долучилися до загальної печалі, ім’я якої Голокост, вшанувавши хвилиною мовчання пам’ять про мільйони невинно убієнних.
Нашій нації довелося пережити багато жахливих подій, про які раніше не могли й подумати в ХХІ столітті. Історія безжальна… Вона назавжди закарбувала у серцях українців 20 лютого 2014-го.
З нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні учні та вчителі нашої школи долучилися до Всесвітньої акції «Ангели пам’яті». Учасники розвісили сотню паперових ангелів, запалили лампадки.
У нашій пам'яті ви назавжди лишились,
Історія одна, а ви - її частина.
Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились
І молимось: за вами - ненька Україна!
Будьмо гідні своїх героїв!Шануймо пам’ять Небесної сотні, справжніх патріотів, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України.
Це, насамперед, можливість долучитися до європейських цінностей. З цією метою у нашій школі 17.05 пройшов день Європи. Упродовж дня відбулось знайомство школярів з тематичною друкованою продукцією пізнавального характеру, організовано акцію «Я - українець. Я – європеєць» та запропоновано захоплюючий фотоквест.
Учасники заходів зробили ще один крок до пізнання, до усвідомлення необхідності європейської інтеграції, адже це – шлях до добробуту країни та її громадян.
День Європи – щорічне святкування миру і єдності, спрямоване на поширення ідей європейської ідентичності.