top of page

Татова любов-мов океан,

Де-ні дна, ні берега земного…

В неї справді виміру нема,

Бо вона, як в матері, від-Бога.

                                       Сергій Рачинець

Батько – слово, що його вимовляємо з повагою, любов'ю та ніжністю, усвідомлюючи його відповідальну роль в сім'ї та вихованні дітей.

«Вся сім'я вмісті й душа на місці». Так твердить тисячолітня народна мудрість. З давніх-давен у кожному суспільстві – це первісний осередок багатьох людських відносин – духовних, моральних, господарських, психологічних, естетичних і, звичайно, виховних. На прикладі батька, його розумних рішень, порад і прадідних звичаїв, у співпраці з матір'ю, виховуються діти. Бути хорошим батьком- найбільш відповідальна і потрібна робота в житті чоловіка. Стати прикладом для сина і добрим чарівником для дочки, навчити, розповісти, захистити, пояснити і зробити все це з любов’ю і терпінням- таке може тільки тато.

Адже тато-єдиний герой для дитини, який здатен розвіяти сумніви і прогнати страх. Тато- всемогутній і невразливий, він може все.

З належною шаною і вдячністю у його день складім батькові подяку за всі його труди і зусилля, що їх він віддає своїм дітям, щоб зростали гідними, чесними людьми, корисними Богові, своїм рідним і народові. Це ж завдяки старанням і опіці батька розвиваються і виховуються діти в добробуті, гаразді, злагоді й любові.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир у рідній Україні – це найзаповітніша мрія і наших школярів , яку висловлювали згуртовано під час проведення акції «Я обираю мир»

Відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я. А кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією у нашій школі стало проводити Олімпійський тиждень. Важливість та популярність спорту цілком виправдана. Адже спорт, це не тільки самоорганізація і дисципліна, здоров’я і молодість, елемент культури і стиль життя - це саме життя, рух вперед! Спорт є одним із головних чинників, який впливає на фізичний розвиток та здоров'я дитини. Тому ми намагаємось дотримуватись цих принципів.

Протягом Олімпійського тижня у школі вчителі Липка Б.Є, та Бучинська І.С. пропонували учням інформаційні відеоролики та кінофільми, організовували веселі руханки та цікаву аеробіку, проводили змагання з волейболу, міні- футболу, баскетболу, настільного тенісу. Родзинкою Олімпійського тижня став конкурс на кращого снайпера. Спортивно-оздоровчі заходи були змістовними та веселими, тому всі учасники залишилися задоволеними й щасливими.

З давніх-давен людство намагалося жити в злагоді з природою. Людина розумна приручила багатьох тварин, зробила їх своїми друзями й захисниками і, назвавши «меншими братами», зобов’язалася не шкодити їм. Проте, споживацьке ставлення до довкілля призвело до того, що деякі види тварини назавжди зникли з обличчя землі, залишивши про себе лише згадки в літературі, природничих музеях світу та описах дослідників.

Наш навчальний заклад традиційно долучається до Всеукраїнського уроку доброти, який приурочується Всесвітньому дню захисту тварин.

Учні всієї школи під час заняття ознайомилися із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними та долучилися до загальношкільного челенджу « Ми відповідаємо за тих, кого приручили»

Головне пам'ятати, що кожна з тварин - це особливе життя, яке має свою місію на цій землі. Тому треба захищати, допомагати та любити братів наших менших!

14 жовтня – День захисника України, День створення Української Повстанської Армії, День Українського козацтва та християнського свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Усі вони – окремо й загалом, мають глибокий сенс, адже наповнені найважливішими для українського народу цінностями - патріотизмом, духовністю і волелюбством.

Це мінімальний прояв поваги і вдячності багатьом поколінням українців, які захищали і захищають народ від іноземного поневолення у різні періоди історії України.

Віддаючи данину пам’яті та шани за їх безсмертний подвиг, учні нашої школи поклали квіти до меморіалу полеглим воякам УПА і жертвам більшовицького режиму, до пам’ятника воїнам-односельцям, пам'ятного знаку та хреста вбитих вояків УПА. Хай пам’ять про мужніх і сміливих оборонців, що віддали своє життя заради щасливого майбутнього своєї Батьківщини, згуртує усіх нас, дасть силу і волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави!

Існує досить поширена думка, що в запорозькі козаки приймали всіх, хто приходив на Січ і вмів перехреститися та сказати, що вірує в Бога. Проте це не так. Щоб стати справжнім козаком, слід було пройти дуже нелегку школу навчання й скласти суворі іспити, які витримували не всі, тож не всі й ставали козаками. Часто задля гарту найрізноманітніших якостей козаків влаштовувались забави- ігри на фізичну силу, на швидкість реакції, на нестандартне мислення.

Днями у нашій школі відбулись «Козацькі розваги» для учнів молодшої школи. Перед командами 3 та 4 класів стояло стільки випробувань,скільки було колись порогів на Дніпрі. Юні козачата демонстрували завзятість та хист, спритність, силу, швидкість, витривалість.

Перемогла дружба! Щасливі діти отримали солодкі призи та неймовірні враження. Ще трохи – і підростуть наші маленькі козачата, стануть сильними, спритними козаками, і доля України буде в надійних руках, як і колись, на зорі зародження козацтва.

Українське козацтво – феноменальне явище світової історії.

Протягом кількох століть українські козаки стерегли кордони, воювали, захищаючи не лише власні інтереси, а й інтереси інших країн. Слава про волелюбних козаків - лицарів несхитної волі живе і донині.

У п'ятницю, 16 жовтня, в рамках Декади захисника України пройшли традиційні урочистості «Посвята в козачата» учнів 5 класу.

Свято має свою цікаву традицію, адже проходить на території Збаразького замку - твердині, мури якої щедро окроплені кров’ю тих, хто її відважно штурмував, і тих, хто її героїчно обороняв. Тут можна доторкнутися думкою до величних подій минувшини, почути її мелодію, в якій переплетено цокання копит татарської кінноти, шелест крил на латах польських гусарів і карбовані кроки козацьких полків.

До посвяти в козачата юні п’ятикласники готувалися ще з вересня місяця і чекали цього дня з великим нетерпінням.

Знайомилися зі структурою Козацької Республіки ім. І. Мазепи, цікавими сторінками історії козацького війська, видатними гетьманами, вивчали правила козачат. Віддавши данину шани наймолодшим героям Небесної Сотні та оглянувши виставкові зали, п’ятикласники перед батьками та старшими товаришами дали клятву дотримуватися заповідей предків, вивчати історію і традиції українського народу, розвивати себе розумово, духовно та фізично заради незалежності та процвітання України.

З незапам’ятних часів люди оточували себе оберегами й талісманами, носили прикраси з прихованою, але виразною містичною символікою. Найбільш могутніми оберегами вважалися такі, що були зроблені власноруч.

Наймолодші учні нашої школи, намагаючись підтримати воїнів, які захищають східні рубежі України від незваного ворога, власними руками та від щирого серця виготовили обереги під керівництвом педагога-організатора Лариси Олегівни Вельотнік. Ляльки-мотанки, підкови, «мішечки щастя» стануть надійним захистом для усіх, хто не шкодуючи власного життя, стоїть на варті державності України .

Український народ, як і кожен народ світу, має свої святині. Національною гордістю для нас є творчість Тараса Григоровича Шевченка. Саме він підніс українську мову, поезію до світового рівня.

З 2010 року, десятий рік поспіль, у нашому закладі проводиться І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Приємно, що завжди він перетворюється на великий марафон, упродовж якого юнаки і дівчата змагаються за звання кращих знавців української мови і літератури. Завдяки зусиллям організаторів, вчителів української мови та літератури Гури Л.О. та Грат В.І. ,усе проходило організовано та злагоджено.

Учні виконували завдання, що сприяли розкриттю мовних знань, практичних навичок, творчих здібностей і дали можливість піднести престиж української мови й літератури в молодого покоління.

Усі учасники презентували свою творчість, креативність та неповторність, філологічне мислення та філософське бачення сьогодення через творчість Тараса Шевченка.

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

Українська мова – це велика культура та історія. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

9 листопада наш навчальний заклад разом з усією Україною відзначав День української писемності та мови.

Родзинкою святкування став флешмоб, організований учнями 9-Б класу під керівництвом Боднарчук Н.В.

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу школярам доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис, усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

9 листопада наш навчальний заклад разом з усією Україною відзначав День української писемності та мови.

Цього дня учні знайомилися з історією створення цього свята, а вчителі-словесники залучили усіх охочих до написання радіодиктанту національної єдності

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу школярам доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис, усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

Життя дано людині на добрі справи - говорить народна мудрість.

Не секрет, що в сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема – доброти серед нас стало набагато менше. Тому Всесвітній день Доброти – ще один привід згадати про такі якості і категорії людських відносин як Доброта і об’єднати усіх, щоб допомогти усвідомити, що робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.

Долучилася до відзначення і наша школа. Ініціаторами проведення свята стало учнівське самоврядування на чолі з головою Козацької Ради Гевко Веронікою, котра запропонувала учнівській спільноті взяти участь в акції « Від щирого серця даруймо доброту», своїми вчинками зробити наш світ добрішим і більш співчутливим.

Хочеться, щоб у цей день всі ми просто озирнулися навколо себе і усвідомили, що поряд з нами є так багато людей, які чекають нашої посмішки, підтримки та розуміння. Лише варто спробувати виявляти доброту до всіх і повсякчас.

Сучасний світ зі всіма інноваційними технологіями, шаленим ритмом життя, різноманітною кількістю розваг зводять до мінімуму такі поняття, як доброта, толерантність, вихованість та люб’язність.. Щоб привернути увагу до таких важливих якостей людини, привити звичку робити добрі вчинки, класний керівник 6 класу Періг Н. А. організувала для своїх вихованців круглий стіл «Вчимося толерантності» . Разом зі своїм наставником діти розкрили поняття «толерантність», використовуючи історичні факти, повчальні притчі, афоризми видатних людей, виявили багатозначність цього поняття, створили портрет толерантної особистості. Розмова у дружньому учнівському колі дала можливість зрозуміти усім, що толерантність виявляється в доброзичливості, чуйності, співчутті, терпимому ставленні, повазі до інших людей, незалежно від їхніх поглядів, звичок, характеру, темпераменту, національної та релігійної приналежності.

Хочеться, щоб ми частіше озиралися навколо себе для того, щоб відшукати тих людей, котрі чекають нашої посмішки, розуміння та підтримки. Варто спробувати виявляти доброту та толерантність до всіх і повсякчас. Адже, найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже його прояви порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому, щорічно наша школа підтримує Міжнародну акцію «16 днів проти насилля», активізувавши з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність школярів про всі форми насильства. У рамках цієї акції діти: переглядали фільми та відеоролики « Жорстокість серед підлітків», Життя на продаж»; створювали «стіну доброти»; розповсюджували буклети « Разом проти СНІДу»; вели розмови з класними керівниками про булінг та інші форми насилля; всією шкільною родиною долучилися до акції «Червону стрічку носять небайдужі» .

Організовані психологом Хомик О.В. заходи, допомогли зрозуміти учням про те, , що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Сучасне життя ставить перед нами нові вимоги. Тому зміни, які відбуваються в нашому довкіллі не помітити дуже важко. І тільки зовсім черства людина може залишатися байдужою до долі своєї планети. Жодна організація теж на сьогоднішній день не може стояти осторонь від вирішення глобальних екологічних проблем, таких як зміна клімату, погіршення якості повітря та води, ерозія та зменшення родючості ґрунтів, спричинених бездумною експлуатацією ресурсів для задоволення постійно зростаючих потреб. Нещодавно у нашій школі відбулася екологічна конференція для старшокласників "Екологічна криза в Україні і її наслідки". Організатором заходу стала вчителька основ здоров'я та біології Каній М.А. та класні керівники школи, адже наша школа активно реалізовує обласний інноваційний освітній проект #ЕКОШКОЛА

В останні дні старого 2020 року учні 2 класу в рамках місячника "Спільнота" провели дослідницько - пошукову справу "Чи може існувати спільнота без законів і правил?". Виконуючи різноманітні вправи, цікаві досліди та творчі завдання, учні формували уявлення про спільноту. Вони ознайомилися із правилами та законами спільноти. Сподіваємося, що і в подальшому у другокласників будуть розвиватися товариські стосунки, уміння співпрацювати. А бажання працювати в спільноті та задля спільноти буде з ними протягом усього їх життя.

Відкриття тижня. Флешмоб - акція "Математика у нашому житті"

Математичний турнір "Подорож математичним океаном" відбувся у 2 класі.

Сьогодні наші першокласники на уроці математики були справжніми шукачами скарбів! Що скажете, друзі?!

Інформаційно- математичний квест "Детективи" дав можливість відчути себе нашим учням справжніми Ш.Холмсами, адже отримати "Грамоту детектива"- ой не просто! А ще- отой "Чорний ящик!" Ну, нарешті, і перемога!

Математичний квест у 5 класі. Що тут скажеш: логічно, швидко, лаконічно...

Під час Тижня математики учні 6- 7 класів та усі бажаючі побували в віртуальній кімнаті

"Світ ілюзій"

Відеоконференція

для 9-11 класів

"ЗОЛОТИЙ ПЕРЕРІЗ-нерозшифрований код",

Математичний квест "Розумники і розумниці"

у 3 класі

Традиційна інтелектуальна гра, цього разу математична, "Хто зверху?!" між учнями

8-х класів. Справжнє випробування, змагання.

Ну і , звичайно, перемога!

До нашої школи завітали самі М.Зарицький зі С.Банахом, разом з Математикою...

У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Найбільш зручний спосіб одержання інформації та передачі - використання глобальної мережі Інтернет, котра може стати як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.

Щорічна кампанія, що проходить у лютому в Міжнародний День безпечного Інтернету, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.

Людина – найвищий продукт земної природи.

Але для того, щоб насолоджуватися скарбами природи,

людина має бути здоровою, сильною та розумною.

І.Павлов

Кризові явища в сучасному суспільстві призводять до виникнення різноманітних соціальних проблем, серед яких особливе занепокоєння викликають тенденції зростання розповсюдженості серед молодого покоління таких шкідливих звичок, як куріння, вживання алкогольних, наркотичних, токсичних речовин. Це явище обумовлено різноманітними причинами, серед яких: соціально-політична та економічна нестабільність, бездуховність, моральний занепад інституту сім’ї, втрата молоддю соціальних орієнтирів, намагання дистанціюватися від реальності, неможливість чітко уявити та спланувати свої майбутнє.

З метою профілактики шкідливих звичок та сприяння здорового способу життя у нашому навчальному закладі упродовж тижня було проведено ряд заходів, котрі довели усім про необхідність вести здоровий спосіб життя та відповідально ставитися до власного фізичного та психічного здоров’я. Корисну інформацію школярі могли прочитати у довідковому куточку « Обери життя без шкідливих звичок!» ,переглянути ряд інформаційних дайджестів. Життєво необхідні компетенції отримали діти під час розмови з лікарем та на аукціоні знань «Правильне харчування – запорука міцного здоров’я». Веселі перерви та проведені інтерактивні уроки вчителями фіз. культури на тему: «Вплив фізичних вправ на здоров’я» додали енергії та активності школярам.

У сучасному світі менше значення надається толерантності як основи для мирного співіснування і ділового співробітництва всього людства на громадських засадах. Втрата і зведення нанівець терпимості і доброзичливості до інших людей, що відрізняється від нас за соціальним становищем, національністю, віросповіданням,своїм способом світогляду і навіть, в деяких випадках, статевою приналежністю стає проблемою однієї з основних. Навчити учнів виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей; визначати значення толерантності в житті людей та в суспільстві; розвивати вміння висловлювати власну думку; засвоювати навички толерантної поведінки; виховувати терпиме ставлення до інших-мета тренінгу, який організувала та провела для своїх вихованців Мельник О.М. Цікаве та змістовне заняття допомогло виховати терпиме ставлення до інших та сформулювати основні правила толерантної поведінки.

Хіба жила на світі ще така жінка, в серці якої поєдналися і така мужність, така геніальність, такий вогонь і розум, така пристрасна любов і відданість народові та Батьківщині.

Ні, другої такої на світі не було. Леся Українка– неповторна. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу. Її образ ніжний і чистий, часто– сумний, а життя – подвиг митця, один з тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, роблять її зіркою в очах нащадків.

Святкуючи 15о-річчя від дня народження геніальної дочки українського народу, учні 5 класу разом зі своїм наставником Грат В. І. провели чудовий захід.

Володимира Іванівна коротко висвітлила важкий життєвий шлях поетеси, частково доторкнулася до її творчості, розповіла про трагічну і в той же час цікаву долю Лесі.

У доброзичливому, щирому, гостинному дусі учні декламували вірші поетеси. Цікавою була й інсценізація з Мавкою та Лукашем . Усі присутні поринули у царство мудрого й красивого, правдивого і цінного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього слова Лесі Українки, адже її поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини. Леся Українка пройшла великий шлях перемоги духу над стражданням тіла і проявами буденності життя. Творчість геніальної поетеси і нині впевнено крокує світом, залишаючи глибокі сліди у свідомості сучасників.

Не стерлась райдужна сторінка.

Не вмерла пісня лісова,

Безсмертна Леся Українка

Була і є навік жива.

Встань, поете, подивися

на поля просторі,

колоситься там пшениця,

наче синє море.

Україна твоя вільна,

вже панів немає,

і народ наш український

сам шлях обирає.

І в сім’ї народів славних,

в сім’ї вольній, новій,

тебе згадує, поете,

незлим тихим словом!

       В історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Т. Г. Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу. Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами. Він- національний пророк, апостол правди, заступник знедолених та провидець.

      9 березня у нашій школі стартував Шевченківський тиждень. «Поетичний голос Кобзаря».Учителями-словесниками на уроках проведені бібліографічні хвилинки, присвячені вшануванню життя та творчості Великого Кобзаря. Школярам запропоновані:інформаційний дайджест

      «Т.Г.Шевченко- геній українського народу»та виставка «Шевченко у моїй родині». Юні актори нашого закладу зачарували глядачів постановкою літературно- музичної композиції «Тарасова доля»,яку підготували разом зі своїми вихованцями вчитель української мови та літератури Гура Л.О. та керівник танцювального гуртка Бучинська І.С.

Ні для кого не буде таємницею, що рух – це життя. Здоров’я людини пов’язане з високою руховою активністю. Звичайно сучасний розвиток технологій, механізація праці та наявність особистого транспорту полегшує наше повсякденне життя та побутові умови, але на превеликий жаль, позбавляє наш організм м’язових зусиль та знижує рухову активність.

Рухова і фізична активність є винятково важливим, фундаментальним чинником формування, збереження, зміцнення здоров’я та розвитку людини, особливо в дитячому, підлітковому та юнацькому віці. Завдяки здатності організму до саморегуляції відбувається його адаптація до змін зовнішнього середовища, організм стає стійкішим і життєздатнішим.

Під час фізичних вправ в організмі людини спрацьовують певні механізми, в результаті дії яких посилюються функції не тільки м’язів, але й дихальної, серцево-судинної, нервової та травної систем.

Наукові дослідження свідчать, що здоров'я людини більш ніж на 50% залежить від правильної організації рухової активності. Цілеспрямована робота нашого навчального закладу та родинне виховання забезпечує розуміння дитиною значення фізичного виховання. Навчально-виховний процес зумовлюється вагомим вкладом у зміцнення здоров’я підростаючого покоління та правильний фізичний розвиток, збільшення тривалості життя, формування в молоді найважливіших морально-вольових якостей, прищеплення відповідних санітарно-гігієнічних навичок, здійснення підготовки до участі в продуктивній праці.

Прекрасне в житті, прекрасне в мистецтві допомагає людині жити, допомагає виконувати складну справу життя, бо це прекрасне випрямляє її душу. Мистецтво – посередник того, що неможливо висловити.

                                                                                         Й.В. Ґете

План проведення Тижня мистецтв , який підготувала педагог- організатор Вельотнік Лариса Олегівна, передбачав проведення різних заходів, які сприяли розвитку інтересу дітей до мистецтва, бажанню творити, пізнавати прекрасне. Діти активно брали участь у всіх видах діяльності. Тематичні дні музики, театру, літератури, хореографії, образотворчого мистецтва та архітектури подарували учням позитивні емоції, гарний настрій та задоволення, надали можливість наблизитися до прекрасного. Лариса Олегівна ставила перед собою мету – зорієнтувати дітей на участь у самому «мистецькому» процесі; підвести учнів до висновку, що мистецтво – це майстерність, продукт якої приносить естетичне задоволення, це чудова можливість для дитини «відкритися», поділитися своїми емоціями і уявленнями про образотворче мистецтво, його історію та роль у житті людини; усвідомлення учнями ролі художнього образу в мистецтві і розвиток його сприйняття, а також виховання культури почуттів.

Науку може всякий вивчити - один з великою, інший з меншою працею. Але від мистецтва отримує кожен стільки, скільки він сам в змозі дати.

                                                                                              Шопенгауер

Страшна війна ХХ століття- пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни – переможці проявили мужність та героїзм, відвойовуючи кожний клаптик рідної землі. Ціна цієї перемоги жахлива- мільйони людських життів. Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений.

Святий обов'язок нашої пам'яті, нетлінний заповіт предків наших - передати майбутнім поколінням всю правду про війну та її переможців, необхідність боронити рідну землю, так рясно политу кров'ю її захисників. «Пам’ятаємо. Перемагаємо»- під таким гаслом пройшла загальношкільна акція у нашому навчальному закладі. Розвішуючи «маки пам’яті», учасники акції не просто вшанували полеглих, а ніби приміряли на себе їх досвід, їх рани. Нехай і через віки наші нащадки говорять: "Ніхто не забутий, ніщо не забуте!"

bottom of page