top of page
 Створення  у навчальному закладі умов для розвитку духовно-моральної, компетентної  особистості на основі загальнолюдських  і національних цінностей, здатноїстати повноцінним суб’єктом суспільно значущих соціальних взаємин    шляхом утвердження української громадянської ідентичності в умовах воєнного стану

Як хочеться усім нам, дорослим, вберегти своїх дітей від неприємностей, захистити від небезпеки, яка очікує на них на кожному кроці. Але чи можливо щохвилини бути поруч? Звичайно ні… Вихід один – навчити правил безпечної поведінки, сформувати відповідні навички, щоб діти могли почуватися безпечно. «Живи цікаво та безпечно»- під таким гаслом пройшов у нашому ліцеї перший тиждень навчання, наповнений найрізноманітнішими заходами, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я, популяризація основних правил безпечної поведінки в навчальному закладі та за його межами, вироблення практичних навичок поведінки в різних складних життєвих ситуаціях.

«Батько йде одразу після Бога» — з цим висловом важко не погодитися, адже для кожної дитини її тато є героєм, для якого немає нічого неможливого. Люблячий батько поєднує в собі доброту і чуйність з рішучістю та силою, створюючи для тих, хто поруч цілий світ, цікавий і захоплюючий, але при цьому захищений та безпечний. Навіть коли ми дорослішаємо, батько залишається нашим незрадливим другом, захисником та наставником. Жорстока війна розлучила батьків з родинами. Та, як далеко вони б не перебували, їх завжди чекають рідні синочки та донечки. Щиро дякуємо всім татусям, хто незламно виборює майбутнє для своїх рідних, для всіх українців!

З Всенародним днем тата тих, хто на полі бою, хто працює в тилу, хто наближає нашу перемогу!

Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення воєнних конфліктів та створення світу без війн. Особливо це відчуття нині актуальне для нас — українців. Цей день — не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні триває жорстока і кривава війна. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що розуміємо цінність миру. Сьогодні кожен громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. В особливий спосіб це роблять діти, здобуваючи мир – творчістю!

До Дня Миру в стінах нашого ліцею організована виставка квіткових композицій під назвою «Хай буде мир на нашій славній Україні». Усі класи дуже відповідально і творчо підійшли до відображення такої важливої теми.

Неймовірні за своєю красою та оригінальністю квіткові експозиції вразили усіх. Приємно усвідомлювати, що українська молодь – це потужна сила, здатна побудувати мирне і демократичне майбутнє.

Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати в школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом, у нашому навчальному закладі щороку традиційно проводиться Олімпійський тиждень. Не виключенням став і цей рік. Протягом тижня «Спорт- сила, краса, здоров’я», котрий тривав з 25.09 по 29.09, діти брали участь у змаганнях з бігу, футболу, баскетболу, волейболу. Проведено олімпійський урок«Твоє здоров’я- твоє майбутнє». Учні змагалися у спритності та витривалості. Веселими і задоволеними залишилися всі учасники. Ми ще раз переконались, що у нашому ліцеї навчаються сильні, спритні та сміливі. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог!

У сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи лише уваги. Вони для людей лише сторінка життя, а ми для них і є все життя. Що таке відповідальне ставлення до домашніх улюбленців? Як уникнути проблем у спілкуванні з тваринами? На всі ці запитання можна було отримати відповіді на «уроках доброти», котрі пройшли 4 жовтня у нашому ліцеї. Учні мали змогу переглянути відеосюжети, згадати про особливості догляду за тваринами, “вислухати” прохання братів наших менших, пригадати правила поведінки з безпритульними собаками та котами. Любімо тварин, бережімо і захищаймо їх, бо ми відповідальні

за тих, кого приручили

Їхня робота — рятувати життя. Тисячі медичних працівників України щодня борються за кожен удар серця: на передовій, у бомбосховищах, лікарнях, вдома. Без сну, іноді без часу на їжу, жертвуючи собою, вони демонструють згуртованість, людяність та професіоналізм. Завдяки їм міцнішає наша впевненість у спільній перемозі. Тому найкращий спосіб не дати лікарям втратити свою мотивацію – це нагадати, як ми високо цінуємо місію, яку вони обрали. Конкурс постерів «Дякуємо за життя» під час проведення у нашому ліцеї Декади захисника України дав можливість нашим учням висловити нескінченну вдячність за відданість та сміливість українським медикам. Кожним ударом серця ми дякуємо за врятовані життя!

Заховались в бабусиній скрині на дні

Різні речі забуті, цікаві мені.

Хоч старенькі, але їм немає ціни.

Найрідніші для нашого роду вони.

Протягом минулого тижня у нашому ліцеї відбулася виставка старовинних речей під назвою «З бабусиної скрині». Педагоги, батьки та діти дістали «з бабусиних скринь» сімейні реліквії, щоб привселюдно вшанувати давній український звичай і помилуватися витворами прадавнього мистецтва своїх предків. Тут хустки на будь – який смак, вишиванки старовинні, деталі українського народного вбрання ,рушники домотканні, рядна, килими, предмети побуту. Скрині наповнені справжніми скарбами відобразили світогляд нашого народу, привернули увагу учасників заходу своєю загадковістю та неймовірною енергетикою.

У сучасному світі, в якому кожен день приносить нові виклики і стреси, турбота про своє здоров'я і правильне харчування стає невід'ємною частиною нашого життя. Тиждень культури здорового харчування, який розпочався у нашому ліцеї тематичним уроком «Тарілка здорового харчування», допоможе нашим учням відчути світ харчування, навчитися робити усвідомлений вибір і створювати здорові звички, які принесуть користь організму на довгі роки. Адже кожному відомо: здорове харчування — це не тільки добре самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але й любов та повага до себе. Це прагнення до здорового і тривалого життя. Бережімо себе і харчуймося правильно!

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі

Україна — це історія народу, котрий упродовж багатьох років боровся за свою свободу й незалежність.Вже дев’ять років український народ дає відсіч агресору і мужньо бореться за відновлення своєї територіальної цілісності, за збереження своєї незалежності і суверенітету. Ця війна вже забрала тисячі невинних життів, розлучила сім’ї та знищила чимало надбань, які були побудовані століттями. Війна в Україні – це біль для кожного. Однак, незважаючи на все, український народ продовжує боротися за свою свободу та незалежність. Ми продовжуємо жити в умовах війни, проте дух нації не зламаний. З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни, цьогорічний Всеукраїнський місячник бібліотеки ліцею відбувається під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!Чимало цікавих заходів організовано для наших учнів бібліотекарем Кулинич О.А. Усі вони спрямовані на формування в здобувачів освіти національної ідентичності, самобутності, любові до державної мови, поваги до культурного та історичного минулого України; культивування кращих рис української ментальності на засадах наскрізного патріотичного виховання.

Цьогорічне гасло радіодиктанту національної єдності – "Нас багато, ми різні, нас всіх об’єднує спільна мета". І справді, в конференц- залі нашого ліцею зібралася велика кількість охочих узяти участь у написанні диктанту. Це максимально корисний досвід, адже саме мовлення — усне і писемне— є візитівкою людини. Ця традиція засвідчує прагнення усіх українців бути грамотною нацією, яку ідентифікує рідна мова. Про Україну зараз світ говорить як про незламну й волелюбну країну. Хотілося б, щоб про неї говорили й в контексті осередку освіченості та грамотності.

З метою сприяння розвитку комунікативних навичок, впевненості в собі, взаємодії та доброзичливого взаємного ставлення, 10 листопада для учнів 6 класу класним керівником Филюк Н.М. організовано психологічний тренінг на тему «Разом ми – сила».

Завдання тренінгу - формування сприятливого психологічного клімату в колективі, розвиток вміння працювати в команді, згуртування, усвідомлення кожним учасником своєї ролі, формування у колективі школярів навичок взаєморозуміння, сприяння єднанню через створення доброзичливого психологічного клімату , взаємодопомоги та дружньої атмосфери.

Під час тренінгу, в неформальній, невимушеній обстановці діти навчалися посилювати позитивний образ власної особистості, розуміти краще людей та самого себе.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження. Толерантність – це поступливість, це активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства. Саме цих рис бракує у відносинах між сучасними людьми. Погодьтеся, що досить важливо терпимо, з розумінням, толерантно ставитися до поглядів, переконань, думок, традицій інших людей. На сьогоднішній день толерантність є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, в колективі та суспільстві.

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності та з метою формування в учнівської молоді загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між усіма учасниками освітнього процесу, в нашому ліцеї з 13 по 17 листопада було проведено «кольоровий» Тиждень толерантності. Різнобарвними пазлами склалися дні тематичного тижня: кожен мав свій колір, тематику та відповідні правила.

Протягом усього часу ліцеїсти складали «хмару слів толерантності», грали в гру “Так-ні”, брали участь у відкритому марафоні “Що таке толерантність?», працювали над створенням буклетів «Як стати толерантним?». А проведені анкетування та тестування серед школярів допомогли визначити рівень згуртованості в класних колективах та з`ясувати- наскільки кожен являється толерантною особистістю?

Усі заходи були спрямовані на формування в учнів поваги до інших людей, їхніх думок, підвищення настрою учасників освітнього процесу, створення ситуації успіху та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей.

Проблема прояву різних форм насильства на сьогодні дуже поширена в усьому світі. Прикро, що ми звикли сприймати такі прояви поведінки, як щось неминуче, адже у такий спосіб порушуються права людини, принципи її вільного та справедливого існування. А коли насильство чиниться поруч: у школі, на вулиці, в родині -ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому, щорічно, наш ліцей підтримує акцію «16 днів проти насильства», яка цієї осені стартувала 27 листопада. Кожен спланований захід практичним психологом Хомик О.В. спрямований на розуміння та обізнаність школярів щодо насильства у суспільстві.Так, протягом двох перших днів Акції Оксана Володимирівна провела для ліцеїстів дайджест «Історія синьої стрічки» та інформаційний урок «Діємо проти насильства: важливо знати кожному». А сьогодні- для учнів 6-8 класів організовано зустріч з поліцейським офіцером громади сектору взаємодії з громадами Климчуком С.В. на тему «Насилля серед дітей». Діти уважно слухали розповідь про різні види насильницької поведінки серед підлітків та дорослих, дізналися про особливості відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення.

Україна посідає одне з перших місць в Європі за темпами поширення ВІЛ-СНІДу. Хвороба прогресує, стираючи соціальні і вікові кордони.

У Всесвітній День боротьби зі СНІДом учнівське самоврядування нашого навчального закладу під керівництвом практичного психолога Хомик О.В. організували акцію «Червону стрічку носять не байдужі», щоб привернути увагу ліцеїстів до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІДу. Про серйозну загрозу для життя людей розповідали й учні 9 класу разом зі своїм наставником Періг Н.А. під час круглого столу «СНІД стосується кожного». Захід супроводжували відео презентації та відеоролики, в яких детально розглядалася історія вивчення і поширення даного захворювання, проводилося ознайомлення з історіями життя відомих та талановитих людей, які захворіли та померли від СНІДу.

Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

Зв’язок між людьми і домашніми тваринами, що формувався тисячоліттями, займає унікальне місце в наративі нашого спільного існування. Від історичних компаньйонів до сучасної терапевтичної ролі, домашні тварини знову і знову доводять свою безпрецедентну здатність піднімати наш настрій, зцілювати наші емоційні рани. Їх безумовна любов у поєднанні з фізичними та соціальними перевагами, які вони приносять у наше життя, підкреслює глибокий вплив на наше психічне благополуччя. Адже,собаку не цікавить посада господаря, його невдачі чи соціальне становище. Кішка не судить за зовнішнім виглядом чи минулими помилками. Вони люблять і приймають своїх домочадців такими, якими вони є. Саме про особливості поведінки, догляду за домашніми тваринками розповіли учням початкової школи другокласники разом зі своєю вчителькою Косюк В.В. у Всесвітній день домашніх тварин. Діти охоче розказували присутнім про своїх «менших друзів», акцентуючи на турботі про тварин, відповідальності за них. Маленькі школярики зазначили, що знайти підхід до будь-якого домашнього вихованця легко – треба просто любити його, і він відповість взаємністю.

Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч на 6 грудня святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити діток. Це свято – своєрідне підбиття підсумків: зважування добрих і поганих вчинків, здобутків у навчанні, а оскільки всі учні нашого ліцею були слухняними і старанно навчалися, то Святий Миколай завітав до кожного, незважаючи на звуки сирен та вибухів. Такі часи… Але, навіть, це не в змозі підкорити наш бойовий дух та сповнені надії серця на перемогу. Радість, усмішка та щирість цього дня в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту.

У ставленні до новорічної ялинки, як у краплі води відтворюється наше ставлення до природи. Зустріч Нового року неможливо уявити без зеленої красуні-ялинки, прикрашеної яскравими іграшками. Нажаль, рідко замислюємося над тим, у що обходиться природі наше бажання прикрасити живим деревом свою оселю? Створити відчуття радісного очікування новорічного дива можна і без знищення хвойних дерев.

Творча родина нашого ліцею напередодні свят створила святкову атмосферу власними руками! У закладі відбулася традиційна виставка - конкурс «Замість ялинки - зимовий букет».

Представлені роботи учнями 1-11 класів вразили творчими задумами та креативністю.

Усі учасники виставки довели, що створення новорічних композицій – це екологічно, зручно, сучасно, привабливо та стильно!

Велика подяка здобувачам освіти та їх батькам за фантазію, неординарність та майстерність виконання!

Україна подарувала світові величезну кількість талановитих людей. Серед них - видатні вчені, винахідники, Нобелівські лауреати, герої війни, громадські діячі, письменники, музиканти, обдаровані лікарі та спортсмени. Відомі українці прославили нашу державу та її народ в різних куточках світу. Саме завдяки їхнім винаходам, досягненням та перемогам світ дізнавався про Україну. Вони - наша гордість і приклад для наслідування! Однак про те, що народились вони на Тернопільщині, багато хто навіть і не здогадується… Хто вони, ці герої? Цікаві факти про Соломію Крушельницьку, Іванну Блажкевич, Івана Пулюя, Ігоря Герету, Патріарха Йосифа Сліпого розповіли вихованці Надії Андріївни Періг під час проведення історичного калейдоскопу «Видатні постаті Тернопільщини», що відбувся рамках Місячника національно- патріотичного виховання «Я –українець, і це звучить гордо» Сьогоднішній захід допоміг старшокласникам пізнати людей, які творили історію і сьогодення України, дбали про славу та велич рідного краю.

Сучасний світ та наше життя майже неможливо уявити без Інтернету, котрий дає багато інформації та безліч можливостей.

Інтернет є прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, становить чимало небезпеки та потребує постійної, пильної уваги зі сторони батьків та вчителів.

З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, захисту дітей від шкідливих інформаційних впливів та акцентування уваги на важливості безпечної поведінки в мережі Інтернет, протягом 6, 7 лютого 2024 року в ліцеї вчителями інформатики Васулею І.Б., Смеречинським Б.В. та практичним психологом Хомик О.В. проведено ряд інформаційних заходів з питань безпеки в мережі Інтернет для здобувачів освіти: заняття «Інтернет-залежність: не про мене!? заняття з елементами тренінгу «Безпечний інтернет», веб-квест «Безпека в Інтернеті», інтерактивні вправи «Як добре ти знаєш про безпеку в Інтернеті», під час яких учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, вплив соціальних мереж на політичне та соціальне життя людей, на психіку та здоров’я школярів.

Навряд чи в Україні знайдеться людина, яка не чула б про цього славетного українця, не пам’ятала колоритний образ з довгими вусами. Геніальність, українська ідентичність відчувається в його зовнішності, манері вдягатися, говорити, та й в кожній картині, що зачаровує. Без перебільшення, на сьогодні Іван Степанович Марчук- є одним з найвідоміших українських художників за кордоном. Про життя та діяльність видатного митця, розповіли учням нашого ліцею вчитель мистецтва, зарубіжної літератури Хома І.А. та її вихованці під час усного журналу «І. Марчук- перший та єдиний українець у сотні визначних геніїв світу».

"Дайте мені тисячу років – я розмалюю небо і не повторюся!", – напевно, найвідоміші слова художника Івана Марчука. Його називають патріархом авангарду, українською легендою, для якої мистецтво– це вершина, до якої варто йти усе життя.

Хтось творить красу словом, хтось- звуком, а хтось- кольорами, де в художній палітрі полотна кристалізується внутрішній світ людини, бринять кольори глибоких почуттів.

Роботи видатних митців пробуджують потяг до прекрасного, спонукають замислитися над суттю буття. Сучасного художника з Бережан Олега Шупляка вважають українським Сальвадором Далі. Митець називає власні картини двовзорами — такі картини можуть мати подвійний, а то й потрійний зміст. Ніби милуєшся пейзажем, аж раптом помічаєш очі, що дивляться на тебе з картини. Кожнісінький, навіть найбанальніший пейзаж у руках майстра перетворюється на казковий світ, завдяки оптичним ілюзіям, художнім обманам зору, іграм розуму. «Олег Шупляк- творець картин-ілюзій»- під таким гаслом запросила старшокласників на художню вітальню вчитель мистецтва Хома І.А., котра відбулася в рамках Тижня мистецтва у ліцеї «Наповнимо музикою та творчістю наші серця». Педагогиня ознайомила ліцеїстів з життєвим шляхом нашого земляка, провела відеокруїз творчості художника.

Перший день весни подарував нашим ліцеїстам справжнє свято - творчу зустріч з композитором Тернопільщини, вчителем музичного мистецтва, заслуженим працівником культури України Надією Галабурдою. ЇЇ творчість є величезним духовним скарбом. Завдяки професійному відтворенню композитором своєрідного галицького колориту, мелодики й пісенно-танцювальної ритміки, ми маємо змогу проникнути в глибинні пласти української пісні, в її генетичну природу, осягнути неповторність, унікальність та глибоко відчути нашу національно-культурну ідентичність, що є надзвичайно важливим у контексті викликів сьогодення, пов’язаних з необхідністю відстоювати нашу країну, її територіальну цілісність й незалежність. У залі зібралися люди, які знають і шанують пані Надію за її творчість, за чітку громадянську позицію, і талант, яким вона ділиться через свої роботи: сотні пісень на слова відомих українських поетів.

Глядачі мали змогу насолодитись справді неповторними музичними композиціями, які створила Надія Ярославівна у виконанні її ж вихованців: Гевко Діани та Грат Дарини.

Особливої атмосфери додали музичні номери у виконанні учнів 3 класу Ганулі М., Захарука Р. та Загрійчука М. під керівництвом Ружили Ю.І. та танцювальна композиція «Барви рідної землі» під керівництвом Бучинської І.С.

Ця творча зустріч залишила в серцях учасників та слухачів незабутні враження, вдячність за посіяні у душах зернах любові та добра. Зичимо пані Надії Галабурді творчих злетів, невичерпного натхнення у прищепленні молодому поколінню любові до краси рідного краю.

bottom of page