top of page

З 06 по 10 вересня в нашій школі проходив Олімпійський тиждень, в рамках якого проведено чимало цікавих заходів пов’язаних з розвитком та пропагандою олімпійського руху. Учні змогли отримати відповідь на цікаве запитання: « Що для людини спорт?», переглянути виставку літератури «Олімпійський рух в Україні», взяти участь у різноманітних турнірах, руханках тощо...."Обирай спорт! Обирай рух! Обирай життя!"- стало не лише гаслом Олімпійського тижня, але і дороговказом для школярів у повсякденному житті.

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Це заповітне бажання ми висловлюємо щоденно вголос так згуртовано, як ніколи раніше. Сьогодні з уст наших школярів звучали слова - побажання миру та злагоди, любові та братерства для усіх людей планети. «Діти України за мир у всьому світі!»-під таким гаслом пройшла загальношкільна акція.

Проблема насильства, зокрема булінгу (цькування) та проявів агресії до особистості з метою її принизити, залишається критичною не лише в Україні, але й в усьому світі. Мільйони дітей та підлітків страждають від їх проявів з боку інших людей (сторонніх та навіть рідних).Останнім часом вона набула глобальних масштабів .Аби не допустити такі прояви поведінки серед учасників навчально- виховного процесу , в нашому навчальному закладі проходив Тиждень протидії булінгу, упродовж якого психологом школи Хомик О.В. організовано сумісні тренінги з вчителями та учнями для відпрацювання єдиного алгоритму дій у разі виявлення вказаних проявів агресії в учнівському середовищі, проведено опитування серед школярів, індивідуальні заняття з дітьми та консультації з їхніми батьками.

Подолання булінгу — це поступовий процес, який має бути спрямований на зменшення концентрації таких випадків, а в майбутньому — на повну його ліквідацію. Врешті-решт, чому виникає булінг? Чому існують жертви? Чому існують агресори? Можливо, тому що всі причетні до вказаного явища — емоційно розгублені та більше ніж інші потребують любові й підтримки від оточення. Подолаймо це разом, виявляючи одне до одного повагу, розуміння та любов!

Усі різні, усі рівні. Про це знають, здавалося б, і діти, і дорослі. Знають, але чомусь дуже часто забувають. Так само забувають і те, що, крім людей, на планеті є чимало інших повноправних мешканців, котрі часто-густо страждають і потерпають через нашу необережність, необізнаність і байдужість. Саме тому одним із важливих завдань нашого навчального закладу сьогодні є здійснення просвітницько-виховної діяльності щодо формування в молодого покоління гуманного та відповідального ставлення до природи і, зокрема до тварин.

Щорічно школа долучається до проведення Всеукраїнського уроку доброти, який приурочується Всесвітньому дню захисту тварин.

Під час заняття учні 1-11 класів знайомилися із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.

Головне пам'ятати, що кожна з тварин - це особливе життя, яке має свою місію на цій землі. Тому треба захищати, допомагати та любити братів наших менших!

Згадайте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла .

О. Кобилянська

Повага до історії України, гордість за рідний край, за відомих земляків — основа виховання патріотизму у дітей і підлітків. Проте, як зазначив видатний український поет Максим Рильський, — «мало любити свій рідний край, його треба ще і знати». Саме тому шкільна бібліотека нашого навчального закладу допомагає юним читачам розширювати знання про історію, культуру, екологію свого краю, її видатних людей, сприяє активізації дитячого читання, спілкуванню, розвитку творчості, адже завдяки цьому зростає інтерес до краєзнавчої інформації. На початку жовтня наша школа розпочала марафон Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Використовуючи різноманітні форми і методи краєзнавчої роботи, співпрацю з вчителями, бібліотекар Кулинич О. А., організувала для учнів цікаві та змістовні дні краєзнавства, бібліотворчості, тематичні виставки літератури, дайджести, популяризуючи краєзнавчі дослідження для різнобічного розвитку кожної особистості, шанобливого ставлення до історичної пам’яті свого народу, української культури.

Щорічний диктант національної єдності традиційно проводять напередодні Дня української писемності. Свято збігається з Днем вшанування київського літописця Нестора. Тож уже не перший рік радіодиктант національної єдності збирає педагогів та учнів нашого навчального закладу , котрі прагнуть перевірити свою грамотність та продемонструвати любов та пошану до рідної мови, зібравшись великою шкільною родиною.

Школа стане справжнім вогнищем

культури тільки тоді, коли в ній панує

чотири культи: культ Батьківщини, культ

людини, культ книги і культ рідного слова.

В. Сухомлинський

Прищеплення любові до рідної землі, формування національно свідомого громадянина через осягнення краси рідного слова у творчій спадщині письменників рідного краю - мета Тижня літератури рідного краю, що пройшов у нашому навчальному закладі. Цікаві та різноманітні заходи, запропоновані педагогами, допомогли збагатити духовний світ школярів, сформувати національну свідомість, викликати повагу до його щедрих, чесних і працьовитих людей, до славного минулого, до безцінних скарбів культурного надбання.

Літературна світлиця «Раз добром нагріте серце вік не охолоне»

Мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно реагувати на думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу називають толерантністю

Навчити дітей сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу- першочергове завдання нашого навчального закладу.

З 15 по 19 листопада в нашій школі проходив Тиждень толерантності, упродовж якого класні колективи, виконуючи щоденно завдання, долучалися до створення «Квітки толерантності». Літературна світлиця «Раз добром нагріте серце вік не охолоне» ,гра- квест «Знайди посмішку»,дайджест «Запали вогник толерантності»,квест «Стежинами толерантності» та інші цікаві заходи були спрямована на гуманізацію стосунків між учнями, формування позитивних навичок співіснування у колективі, виховання чуйного ставлення до людей.

Справжня різдвяно- новорічна казка завітала сьогодні до нашої школи- у нас стартувала виставка -конкурс "Замість ялинки- зимовий букет". Всі композиції наповнені фантазією, творчістю, креативом наших школярів. Учні 1-11 класів разом зі своїми вчителями, батьками продемонстрували свої вміння та бажання творити прекрасне, бачити його поряд.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Вони порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. З метою створення безпечного освітнього середовища , запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів, у нашому навчальному закладі з 25.11. по 10.12.2021 року було проведено Акцію «16 днів проти насильства» .

Шістнадцятиденний період акції охопив важливі дати: 25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок, 1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, 5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера, 6 грудня ‒ вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, 9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини. Практичним психологом Хомик О.В. проведено ряд просвітницько-інформаційних заходів , котрі спонукали учнів до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей,сприяли вихованню людяності, відповідальності, любові до ближньог та поваги до гідності іншої людини

На свято Миколая радість кожного проймає.

Хай радіє увесь світ - український славний рід.

Миколаю раді всюди, в кожній хаті свято буде.

Помоліться всі до нього, щоб не минув він нікого.

Діти дуже люблять зимові свята! Вони з нетерпінням чекають їх настання, щоб зануритися в атмосферу дива, радості і веселощів, а потім знайти під ялинкою довгоочікуваний подарунок. Відкриває «ворота чудес» – день Миколая. Для маленьких він стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці.

У ці святкові дні цікаво та весело пройшло свято Миколая для учнів початкових класів нашої школи.

Дівчатка хлопчики виконували пісні, розповідали вірші, проявили танцювальну майстерність. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та турботу.

bottom of page